A. Soucekas tapo „Virgin“ atsarginiu

logo 2010 Vasario 23 d. 20:16, Formula Two
„Virgin“ komanda savo atsarginiu lenktynininku patvirtino Andy Souceką, praėjusiais metais tapusį „Formulės-2“ čempionato nugalėtoju.
Ispanas piloto bandytojo vaidmenyje pakeis anksčiau juo įvardintą, tačiau sutarto rėmimo biudžeto nesugebėjusį surinkti portugalą Alvaro Parente.
„Esu sujaudintas, kad galiu prisijungti prie „Virgin Racing“. Šis vaidmuo suteiks man puikią galimybę paruošti save „Formulės-1“ aplinkai, kur, nenuostabu, nutaikytos mano ateities ambicijos“, - komentuodamas žinią, sakė A. Soucekas.
„Nekantrauju pradėti mokytis iš Timo (Glocko – red. past.) ir Lucaso (di Grassi – red. past.), taip pat ketinu sugerti kiek įmanoma daugiau informacijos inžinierių susitikimų metu ir dirbdamas treniruokliu“, - kalbėjo ispanas.
A. Soucekas stebės „Virgin“ komandos darbą šios savaitės bandymuose Barselonoje (Ispanija) ir, esant reikalui, bus pasiruošęs pakeisti pagrindinės sudėties lenktynininkus. Pilotas tikina tikintis tuo, kad greitai ir pats galės vairuoti bolidą.
„Nesu tuo šimtu procentų tikras, kad tai turėtų įvykti labai greitai. Vėliau šią savaitę būsiu su komanda Barselonoje ir nekantrauju pirmą kartą išmėginti bolidą“, - sakė sportininkas.
„Anksčiau išbandžius „Toyota“, o neseniai ir „Williams“, bus fantastišką vairuoti kitą „Formulės-1“ bolidą“, - pridūrė jis.
24 m. amžiaus A. Soucekas po įtikinamos pergalės praėjusių metų „Formulės-2“ čempionate, kur laimėjo 7 iš 16 sezono lenktynių, ieškojo lenktynininko vietos „Formulės-1“ komandose, tačiau nesudomino nei vienos iš ekipų.
2005 m. pilotas tapo Ispanijos „Formulės-3“ pirmenybių nugalėtoju, o 2006 m. „World Series by Renault“ čempionate užėmė ketvirtąją vietą. 2007-2008 m. ispanas varžėsi GP2 serijoje, tačiau čia rezultatais nežibėjo – pirmame sezone bendroje įskaitoje jis liko 16-as, o antrame užėmė 14-ąją vietą.