Austrijos GP: kvalifikacija

logo 2015 Birželio 20 d. 16:04, Daimler
Austrijos „Grand Prix“ lenktynių kvalifikacijoje, džiūstančioje Spielbergo trasoje triumfavo „Mercedes“ komandos lyderis Lewisas Hamiltonas. Britas vieną trasos ratą įveikė per 1:08.455.
Tai buvo jau 45-oji brito „Pole“ pozicija karjeroje.
Antrąją vietą užėmė kitas „Mercedes“ ekipos atstovas Nico Rosbergas. Jis nuo komandos draugo atsiliko 0.2 sek.
Trečioji vieta atiteko Sebastianui Vetteliui su „Ferrari“ bolidu.
Įveikus paskutinį ratą iš trasos išlėkė L. Hamiltonas. Panašu, kad 30-metis sportininkas turėjo problemų su stabdžiais. Netrukus situacija pasikartojo ir su N. Rosbergu.
Ketvirtąją vietą kvalifikacijoje užėmė Felipe Massa, vairuojantis „Williams“ bolidą. Penktoji vieta atiteko Nico Hulkenbergui iš „Force India“ komandos.
Šeštas liko dar vienas „Williams“ atstovas Valtteri Bottas. Septintąją vietą iškovojo Maxas Verstappenas su „Toro Rosso“, aštuntąją – Daniilas Kvyatas iš „Red Bull“.
Devintoje vietoje kvalifikavosi Felipe Nasras su „Sauber“ bolidu, o dešimtuką užbaigė paskutinėje kvalifikacijos dalyje nevažiavęs Romainas Grosjeanas („Lotus“).
[gallery id=1132 rand=rand]
Rikiuotės pabaigoje liko du pasaulio čempionai: Jensonas Buttonas, vargstantis su „McLaren“ bolidu užėmė 17-ąją, o savojo greičio nesuradęs Kimi Raikkonenas („Ferrari“) – 18-ąją. Jie sugebėjo aplenkti tik „Manor“ pilotus.
Tuo metu kitas „McLaren“ komandos atstovas Fernando Alonso sugebėjo prasimušti į antrąją kvalifikacijos dalį, tačiau daugiau nuveikti nesugebėjo.
L. Hamiltonas pakilo į trečiąją vietą istorijoje pagal kvalifikacijų laimėjimus. Britas vieta dalijasi su S. Vetteliu. Už juos daugiau kartų triumfavę yra tik legendiniai Ayrtonas Senna (65) ir Michaelis Schumacheris (68).
Primename, kad sekmadienį lenktynės vyks 15.00 val.