Belgijos GP: penktadienio treniruotės Nr. 1

logo 2016 Rugpjūčio 26 d. 12:29, Daimler
„Formulės-1“ vasaros pertrauka baigėsi ir lenktynininkai vėl susirinko trasoje. Šįkart Belgijos „Grand Prix“ lenktynių penktadienio pirmosiose treniruotėse, kur greičiausias buvo Nico Rosbergas.
„Mercedes“ ekipos atstovas vieną Spa trasos ratą įveikė per 1:48.348 ir pranoko antroje vietoje likusį komandos draugą Lewisą Hamiltoną.
Čempionato lyderis nuo vokiečio atsiliko net 0.73 sek.
Abu sportininkai naudojo super minkštąsias „Pirelli“ padangas.
Tuo metu trečioji vieta atiteko lenktynininkui iš Suomijos Kimi Raikkonenui, vairuojančiam raudonąjį „Ferrari“ bolidą.
Ketvirtas šiame važiavime liko Sergio Perezas iš „Force India“ gretų. Penktoji vieta atiteko dar vienam „Ferrari“ komandos pilotui Sebastianui Vetteliui.
Šeštąją bei septintąją vietas okupavo abu „Red Bull“ ekipos atstovai: atitinkamai Danielis Ricciardo ir Maxas Verstappenas.
Aštuntąjį laiką užfiksavo Nico Hulkenbergas („Force India), devintąjį – Valtteri Bottas („Williams“), o dešimtuką užbaigė Estebanas Gutierrezas („Haas“).
Pirmoje treniruotėje pirmame savo GP savaitgalyje debiutavo naujasis „Manor“ komandos pilotas Estebanas Oconas. 19-metis prancūzas sugebėjo užimti 16-ąją vietą ir aplenkti labiau patyrusį komandos draugą Pascalį Wehrleiną (19 vieta).
Gana neblogą rezultatą parodė Marcusas Ericssonas su atnaujintu „Sauber“ bolidu. Jis užėmė 13-ąją vietą.
Dėl „McLaren“ techninių nesklandumų vos tris ratus įveikė dukart pasaulio čempionas Fernando Alonso. Technikos problemų neišvengė ir „Renault“ atstovas Jolyonas Palmeris.