Brazilijos GP: kvalifikacija

logo 2011 Lapkričio 26 d. 19:05, Red Bull/Getty Images
Brazilijos GP kvalifikacijoje triumfavo ir penkioliktąją „pole“ poziciją šiemet pelnė „Red Bull“ komandos lyderis Sebastianas Vettelis.
Vokiečio partneriui Markui Webberiui užėmus antrąją vietą, čempionų ekipos bolidai rytojaus lenktynėse užims visą pirmąją starto eilę.
Už „Red Bull“ pilotų išsirikiuos „McLaren“ lenktynininkai. Šį kartą greitesnis buvo Jensonas Buttonas, pirmą kartą šioje trasoje per pastaruosius šešeris metus kvalifikacijoje patekęs į pirmąjį dešimtuką. Lewisas Hamiltonas, tuo tarpu, liko ketvirtas.
Jau tradicinėje sau penktoje vietoje liko „Ferrari“ atstovas Fernando Alonso, kuriam visai nedaug trūko iki įsimaišymo tarp „McLaren“ pilotų.
„Mercedes“ lenktynininkas Nico Rosbergas šį kartą sugebėjo patekti į pirmąjį šešetuką, pozicija žemiau išstumdamas Felipe Massą iš „Ferrari“. Vokiečio komandos draugas Michaelis Schumacheris, tuo tarpu, paskutinėje dalyje neįveikė greitojo rato ir liko dešimtas.
Kvalifikacijoje nuolat tvyrojo lietaus laukimo nuotaika. Pirmosios ir antrosios dalių pradžioje techninio aptarnavimo juosta net kimšosi nuo bolidų gausos, tačiau rimtesni debesys taip ir nepasirodė.
15 „pole“ pozicijų per vieną sezoną – naujas „Formulės-1“ rekordas. S. Vettelis pagerino 1992 m. Nigelo Mansello, tuomet vairavusio „Williams“, pasiektą 14 triumfų kvalifikacijose rezultatą.
Lietus, tiesa, prognozuojamas rytojaus lenktynėms. Jų pradžia – 18.00 val. Lietuvos laiku.