Dakaras 2017. A. Juknevičius ralį užbaigė lietuvišku rekordu

logo 2017 Sausio 14 d. 15:43, Delfi
Finišas, apie kurį dvi savaites svajojo keli šimtai lenktynininkų, jau pasiektas. Šeštadienį sutvarkyti paskutiniai varžybų formalumai 2017-ųjų Dakaro ralyje. Vienintelis visą 9 tūkst. kilometrų distanciją Pietų Amerikos dykvietėmis įveikęs lietuvis Antanas Juknevičius bendrojoje automobilių įskaitoje užėmė 21-ą vietą, į kurią pakilo tik finalinio greičio ruožo išvakarėse.

Ralis baigėsi vos 64 km ilgio dvyliktu greičio ruožu, po kurio seka ilgas pervažiavimas į Argentinos sostinę Buenos Aires ir kiekvienam lenktynininkui maloniausia procedūra – finišo podiumas daugiatūkstantinės gerbėjų minios akivaizdoje.

A. Juknevičius ir Darius Vaičiulis šeštadienį startavo 22-i ir finišavo toje pačioje pozicijoje, nuo nugalėtojų atsilikę 5 min. 37 sek. „Toyota Hilux Overdrive“ visureigiu važiuojantis ekipažas išvakarėse pakilo į 21-ą vietą bendrojoje įskaitoje ir ją išlaikė, užfiksuodami geriausią ralio istorijoje lietuvių pasiekimą. Iki šiol sėkmingiausias šaliai buvo 2015 metų Dakaro ralis, kuomet Benediktas Vanagas užėmė 24-ą poziciją.

„Peugeot“ dominavimu automobilių įskaitoje paženklintas 2017 metų Dakaro ralis užsibaigė 13-u Stephane'o Peterhanselio triumfu karjeroje. 51-erių veteranas iš Prancūzijos apgynė pernai iškovotą titulą, o iš viso, važiuodamas automobiliu, čempionu tapo septintą kartą. Prieš tai šešis kartus Dakaro ralį jis laimėjo lenktyniaudamas motociklu.

Antrą vietą užėmė paskutinį greičio ruožą laimėjęs jo tautietis Sebastienas Loebas. Nors antroje ralio dalyje du prancūzai atkakliai varžėsi tarpusavyje, devyniskart klasikinio ralio pasaulio čempionui iki pergalės bendrojoje įskaitoje pritrūko 5 minučių.

Prizininkų trejetą užbaigė dar vienas „Peugeot“ prancūzas Cyrilis Despres. Buvęs motociklininkas nejautė didesnės grėsmės savo trečiajai vietai, bet įsiterpti į greitesnių komandos draugų tarpusavio ginčą taip pat nepajėgė. Greičiausiu tarp likusių gamintojų automobilių tapo ispanas Nani Roma, vairavęs „Toyota“ ir užėmęs ketvirtą vietą.

Šaltinis: Delfi.lt