Dakaro ralyje - S. Peterhanselio ir C. Despres triumfas

logo 2013 Sausio 19 d. 22:15, X-Raid
Šių metų Dakaro ralio maratone triumfavo Stephane‘as Peterhanselis. Tai vienuoliktas kartas, kai prancūzas nugali garsiajame ralio maratone. Antroje bendros įskaitos vietoje likusį Ginielis de Villiersas sportininkas aplenkė 42 minutėmis.
Greičiausias paskutiniame šių metų Dakaro ralio greičio ruože buvo S. Peterhanselio komandos draugas Nani Roma, 128 km distanciją įveikęs per 1 val. ir 44 min. Nors ispanas šiandien ir buvo greičiausias, sportininkui nepavyko aplenkti bendroje įskaitoje trečią vietą užėmusio Leonido Novitskio. Rusas 14-ą greičio ruožą baigė septintas, nuo N. Romos atsilikęs kiek daugiau nei 2 minutėmis.
Penktas bendroje įskaitoje liko Orlando Terranova. Argentinietis šiandien finišavo antras, vos 13 sekundžių nusileidęs paskutinio greičio ruožo nugalėtojui.
Įdomu tai, jog greičiausiųjų penkete net keturias pozicijas užėmė „X-Raid“ komandos atstovai, iš kurių trys važiavo „Mini“ automobiliais.
Ne vieną avariją šių metų Dakaro ralyje patyręs Benedikto Vanago ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas šios dienos greičio ruožą baigė 28-i. Šiemet Dakaro ralyje debiutavę lietuviai bendroje įskaitoje užėmė 63 vietą.
Motociklininkų įskaitoje penktą kartą triumfavo Cyrilas Despres. Keturioliktas šios dienos greičio ruože finišavęs prancūzas bendroje įskaitoje artimiausią varžovą aplenkė beveik 11 minučių.
Antroji vieta atiteko kitam KTM motociklu lenktyniavusiam sportininkui – Rubenui Fariai. Portugalas buvo greičiausias šios dienos greičio ruože, vos 8 sekundėmis pranokęs Joaną Barreda Bortą.
Paskutinę varžybų dieną nepasisekė Francisco Lopezui. Sportininkas su problemomis susidūrė vakar, kuomet po trylikto greičio ruožo buvo priverstas pakeisti savo motociklo variklį. Už tai čilietis buvo nubaustas 15 min. bauda. Lyg to būtų ne gana, sportininkas antroje šios dienos greičio ruožo dalyje sugebėjo pasiklysti. Už pirmojo dvidešimtuko ribų finišavęs F. Lopezas bendroje įskaitoje nukrito iš antros į trečią vietą.
Keturračių klasėje šiemet nepralenkiamas buvo Marcosas Patronelli. Antrą kartą Dakaro ralyje nugalėjęs sportininkas artimiausią savo varžovą Ignacio Casale aplenkė beveik 2 valandomis.
Sunkvežimių klasėje po pertraukos triumfavo „Kamaz“ atstovai. Pirmąją vietą bendroje įskaitoje užėmė ir šių metų Dakaro ralyje triumfavo Eduardas Nikoleavas.
Paskutiniame greičio ruože komandos draugą pranokęs Ayratas Mardeevas užėmė antrą vietą. Tuo tarpu Andrėjus Karginovas liko trečias. Rusas nuo bendroje įskaitoje antrą vietą užėmusio A. Mardeevo atsiliko tik 47 sekundes.
2012 m. Dakaro ralyje triumfavęs Gerardas De Rooy‘us šį kartą finišavo ketvirtas.