Dėl komandų bankroto kritikos strėlės nukreiptos į FIA

Dėl komandų bankroto kritikos strėlės nukreiptos į FIA
logo 2014 Spalio 31 d. 06:55, Marussia
„Formulės-1“ vadovybė atsidūrė po kritikos ugnimi, kadangi ji nesugeba sukontroliuoti vis didėjančių išlaidų F-1 čempionate, o to pasekmės jau pasimatė dabar, kuomet bankrutavo dvi silpniausios komandos – „Caterham“ ir „Marussia“.
Keletą metų atgal, kai FIA atvėrė duris į čempionatą naujoms komandoms, buvo žadėtas labai griežtas komandų biudžeto apribojimas, bet šie planai nebuvo įgyvendinti. Prieš tokią politiką labai kategoriškai pasisakė ir Bernie Ecclestone‘as, F-1 komercinių teisių valdytojas, ir didžiosios čempionato komandos, tarp kurių ir „Red Bull“ bei „Ferrari“, kurių metiniai biudžetai jau viršijo 200 mln. JAV dolerių.
Dar prieš sezono pradžią FIA prezidentas Jeanas Todtas įspėjo, kad labai didelė rizika, jog gali bankrutuoti kelios komandos, jei nebus priimti protingi sprendimai dėl biudžetų ribojimo. Jo spėjimai jau pradeda veikti – šiandien „Caterham“ ir „Marussia“ jau valdo krizių administratoriai ir abi komandos praleis mažiausiai po du etapus.
FIA eilinį kartą bandys lėšų mažinimo klausimą iškelti „Formulės-1“ Strateginiame komitete, kadangi mažų nepriklausomų komandų finansai kelia labai rimtą pavojų. Tuo tarpu federacijos bejėgiškumas šiuo klausimu yra smarkiai kritikuojamas. Pavyzdžiui, britų „The Telegraph“ pateikia nepriklausomo šaltinio nuomonę: „FIA ir J. Todtas parsidavė B. Ecclesone‘ui ir atsisakė vadovauti F-1 čempionatui. Tai apie ką seniai buvo kalbėta, pradeda veikti, dėl to būtinai labai giliai susimąstyti. Kartais tik ypatinga situacija priverčia žmones suprasti situacijos pavojingumą“.
Dabar visų dėmesys prikaustytas prie „Sauber“, „Force India“ ir, matyt, „Lotus“ komandų, kadangi ir jų visų finansinė padėtis yra labai prasta. Bobas Fearnley, „Force India“ vadovo pavaduotojas, teigia, kad jį labai nuliūdino dviejų komandų praradimas ir yra didelė grėsmė, kad paskui jas bus privesti pasitraukti ir kiti.
2010 metais čempionate atsirado trys naujos komandos ir visos jos patyrė krachą, – sakė B. Fearnley. – Tai buvo galima numatyti iš pat pradžių. Tik penkios komandos „Formulėje-1“ turi balso teisę – jei tai tęsis ir toliau, tai čempionato dalyvių skaičius nenumaldomai mažės. Jei būtų įvesta griežta išlaidų kontrolė, o priziniai pinigai būtų paskirstyti kur kas teisingiau nei dabar, visai tikėtina, kad „Caterham“ ir „Marussia“ būtų išvengusios bankroto“.
Galima nuspėti, kad „Marussia“ darys viską, kad kitais metais ji išeitų į startą, mat jiems, pagal šio sezono rezultatus, priklauso daugiau kaip 60 mln. dolerių prizinių pinigų, jei jai pavyks išlaikyti 9 vietą Konstruktorių įskaitoje, Bet komandos savininkai rusai šiuo metu veda derybas dėl komandos pardavimo ir kaip toliau klostysis įvykiai, nuspėti nebeįmanoma.


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 1005
2. mantioras 1001
3. Tadux15 1000
4. Kęstutis Šimkus 991
5. Giriby 983