Fenomenalusis S. Loebas debiutą WTCC lenktynėse pažymėjo pergale

logo 2014 Balandžio 13 d. 23:07, FiaWTCC
Devyniskart pasaulio ralio čempionas Sebastienas Loebas ir toliau sėkmingai įrodinėja savo talentą bei universalumą. 40-metis sportininkas pergale debiutavo WTCC (World Touring Car Championship) pirmenybių pirmajame etape Maroke.
Prancūzas su naujuoju „Citroen C-Elysee“ automobiliu pirmajame važiavime užėmė antrąją vietą, o antrajame, lenktynes pradėjęs iš 9-osios vietos, finišo liniją kirto pirmas. Tai buvo taip pat debiutas „Citroen“ gamyklai WTCC čempionate.
Antra vieta bendroje etapo įskaitoje atiteko kitam „Citroen“ ekipos nariui Jose Maria Lopezui. Buvęs „Renault F1“ komandos pilotas-bandytojas užėmė atitinkamai pirmąją ir antrąją vietas.
Trečioje vietoje liko Tomas Chiltonas su „Chevrolet Cruze“ automobiliu. „Formulės-1“ lenktynininko Maxo Chiltono vyresnysis brolis Tomas abu kartus finišavo ketvirtas.
Pirmajame važiavime tris prizines vietas iškovojo visi „Citroen“ komandos atstovai. Be jau minėtųjų S. Loebo ir J. M. Lopezo ant apdovanojimų pakylos trečiojo laiptelio lipo čempiono vardą ginantis Yvanas Mulleris. Tiesa, prancūzui labai nepasisekė antrosiose lenktynėse, kuriose patyrę avariją iškart po starto.
[youtube id=E7VFruEfFC8 start=START]
Šia sumaištimi puikiai pasinaudojo S. Loebas, sugebėjęs aplenkti varžovus ir iškovoti pergalę.
Lenktynėse dėl kvalifikacijoje sudaužyto „Honda Civic“ automobilio nestartavo buvęs „Formulės-1“ pilotas Gabriele Tarquini. Tuo metu kitas F-1 duonos ragavęs pilotas Tiago Monteiro pirmajame važiavime užėmė šeštąją vietą, o antrajame nefinišavo.
Šį sezoną WTCC pasitiko su naujomis taisyklėmis. Šiemet lenktynininkai varžybas pradeda ne iš eigos, kaip buvo startuojama ankstesniais metais, bet iš stovimos pozicijos. Kvalifikacija padalinta į tris dalis. Paskutinėje dalyje dėl „pole“ pozicijos kovoja penki greičiausi pilotai.
Vienas iš svarbiausių pasikeitimų – pagreitėję automobiliai. Šį sezoną bolidai nuo 1150 kg palengvėjo iki 1100 kg, o variklio galia buvo padidinta iki 380 AG (50-60 AG daugiau nei pernai). Taip pat pasikeitė ratų dydis, aerodinaminiai elementai bei važiuoklės. Skaičiuojama, kad dabar automobiliai yra greitesni maždaug 6 sekundėmis.
Po pirmojo etapo bendroje įskaitoje pirmauja J. M. Lopezas (48 taškai), kuriam pranašumas atiteko už pergalę kvalifikacijoje. Už tai skiriami 5 papildomi taškai. Antras pilotų įskaitoje žengia S. Loebas (47 taškai), trečias – T. Chiltonas su 27 taškais.
Kitas WTCC etapas vyks jau po savaitės Prancūzijoje.