IndyCar. Ajovoje - pirmoji T. Sato „pole“

logo 2011 Birželio 25 d. 09:38, IndyCar
Ajovos (JAV) trasoje vykusioje ir staigmenų nestokojusioje kvalifikacijoje greičiausias buvo KV ekipos pilotas Takuma Sato. Sportininkas tapo pirmuoju japonu „IndyCar“ čempionato istorijoje iškovojusiu „pole“ poziciją.
Ilgą laiką kvalifikacijoje pirmavo kitas KV ekipos pilotas Tony Kanaanas. Tačiau T. Sato pasiekė 180,375 mylių/h (apie 290,290 km/h) vidutinį greitį ir iškovojo „pole“ poziciją.
Staigmeną pateikė Danica Patrick, bandžiusi sugandinti šventę KV ekipai. Amerikietė kvalifikacijoje tik 0,03 sekundės atsiliko nuo T. Sato ir turėjo tenkintis antra vieta.
Trečioji startinė eilė atiteko čempionato lyderiams Willui Poweriui ir Dario Franchitti. Šiuos sportininkus kvalifikacijoje skyrė vos 0,0001 sekundės dalis.
Pirmoje treniruotėje problemų turėjęs Jamesas Hinchcliffe‘as pelnė septintąją startinę poziciją.
Be D. Patrick, į pirmąjį dešimtuką taip pat pateko dar du „Andretti“ ekipos pilotai - Ryanas Hunteris-Reay‘us bei Mike‘as Conway‘us.
Prastu pasirodymu nustebino Scottas Dixonas. „Ganassi“ pilotas greičiu neprilygo daugeliui pilotų ir lenktynes turės pradėti iš rikiuotės galo.
Kvalifikacijoje, kurioje 23 sportininkus skyrė mažiau nei viena sekundė, nedalyvavo Simona de Silvestro. Po Milvokije patirtos avarijos vis dar prastai besijaučiančiai sportininkei gydytojai uždraudė dalyvauti šį savaitgalį vyksiančiose varžybose.
„IndyCar“ lenktynės Ajovos trasoje prasidės sekmadienio naktį, 04:00 val. Lietuvos laiku.