IndyCar. Fontanoje nugalėjo T. Kanaanas, W. Poweris tapo čempionu

logo 2014 Rugpjūčio 31 d. 10:23, IndyCar
Tony Kanaanas nugalėjo paskutinėse šių metų „IndyCar“ sezono lenktynėse Fontanoje (JAV), tuo tarpu pirmajame dešimtuke finišavęs Willas Poweris pagaliau iškovojo pirmąjį čempiono titulą.
Iš rikiuotės galo varžybas pradėjęs australas darė viską, kad aplenktų kuo daugiau sportininkų, tame tarpe ir pagrindinį varžovą kovoje dėl čempiono titulo Helio Castronevesą.
Kai trasoje pirmą ir paskutinį kartą, 176 rate, pasirodė saugos automobilis, W. Poweris jau buvo pakilęs iki šeštos vietos. Lenktynes pratęsus, dar po kelių ratų čempionato lyderis įsiveržė į priekį.
Vėliau australui buvo vis sunkiau trasoje suvaldyti bolidą, dėl ko jis prarado ne vieną poziciją varžovams. Tačiau dėl čempiono titulo kovojęs W. Poweris galėjau atsikvėpti po to, kai H. Castronevesas padarė neįprastą klaidą įvažiuodamas į techninio aptarnavimo zoną ir už tai buvo nubaustas teisėjų.
Brazilas finišo liniją kirto tik 14-as. Tuo tarpu W. Poweris tenkinosi devinta vieta. Tačiau tokio rezultato sportininkui pakako, kad iškovotų pirmąjį „IndyCar“ čempiono titulą.
„Tai buvo vienos sunkiausių lenktynių mano karjeroje“, – pasakojo W. Poweris.
„15 metų sunkaus darbo. Verkiau kirtęs finišo liniją. Iš lėto kilau rikiuote į priekį... žmogau, tai nerealu. Negaliu tuo patikėti. Dabar esu psichologiškai išsekęs. Tai buvo neįtikėtina.“
Po gana ilgokos pertraukos lenktynėse pergalę iškovojo T. Kanaanas. Tai pirmoji brazilo pergalė su „Ganassi“ ekipa ir pirmoji nuo 2013 m.
Antras finišo liniją kirto T. Kanaano komandos draugas Scottas Dixonas. O ant paskutinio apdovanojimų pakylos laiptelio užlipo Edas Carpenteris.
Ilgą laiką lenktynėse pirmavęs Juanas Pablo Montoya finišo liniją kirto ketvirtas. Tuo tarpu už greičio viršijimą techninio aptarnavimo zonoje nubaustas Jamesas Hinchcliffe‘as varžybas sugebėjo baigti penktas.
Aštuntoje vietoje finišavęs Carlosas Munozas tapo geriausiu šių metų „IndyCar“ naujoku.