IndyCar. Long Byče „pole“ poziciją iškovojo H. Castronevesas

logo 2015 Balandžio 19 d. 01:58, IndyCar
Helio Castronevesas šeštadienį Long Byče (JAV) vykusioje kvalifikacijoje įveikė komandos draugą Juaną Pablo Montoyą ir iškovojo „pole“ poziciją.
Brazilas trečioje kvalifikacijos dalyje vieną ratą įveikė per 1 min. ir 06,6294 sek., taip pagerindamas dar 2006 m. Sebastieno Bourdais užfiksuotą trasos rekordą. „Penske“ pilotui tai antroji „pole“ pozicija iškovota Long Byčo trasoje ir 43-oji karjeroje.
Mažiau nei 0,03 sek. nuo komandos draugo atsiliko čempionato lyderis J. P. Montoya, kuriam teko tenkintis antra vieta.
Trečią ir ketvirtą startines vietas pasidalino „Ganassi“ ir „Andretti“ ekipų pilotai – Scottas Dixonas ir Ryanas Hunteris-Reay‘us.
Lėčiausi paskutinėje kvalifikacijos dalyje buvo Simonas Pagenaud ir Josefas Newgardenas. Prancūzas ir amerikietis sekmadienį vyksiančias lenktynes pradės iš penktos ir šeštos pozicijų.
Neplanuotai anksti savo pasirodymą kvalifikacijoje baigė Willas Poweris, iš tolimesnės kovos pasitraukęs po pirmos važiavimų dalies.
Australas su kietesnės sudėties padangomis buvo įveikęs tik vieną greitą ratą. Sportininkas ketino antrą kartą į trasą išvažiuoti vėliau, tačiau to padaryti taip ir nespėjo, kadangi trasoje avariją patyrė ir bolidą sudaužė čempionato naujokas Stefano Coletti. Dėl to važiavimai buvo sustabdyti.
„IndyCar“ lenktynės Long Byčo trasoje prasidės sekmadienį 23:30 val. Lietuvos laiku.