IndyCar. Paskutinė „pole“ sezone atiteko W. Poweriui

logo 2013 Spalio 19 d. 11:19, IndyCar
Willas Poweris buvo greičiausias Fontanos (JAV) ovale vykusioje paskutinėje šiemet „IndyCar“ kvalifikacijoje ir iškovojo „pole“ bei vieną tašką.
Kurį laiką kvalifikaciniuose važiavimuose pirmavo dėl čempiono titulo kovojantis kitas „Penske“ ekipos pilotas Helio Castronevesas. Tačiau australas, pasiekęs 220.775 mylių/h (355,300 km/h) vidutinį greitį išstūmė brazilą iš pirmos vietos ir iškovojo „pole“ šiąnakt vyksiančioms lenktynėms.
„Būtų buvę šaunu jei Helio būtų iškovojęs tašką. Tačiau jo nepelnė ir Scottas. Taigi, viskas išlieka kaip buvę“, – po kvalifikacijos sakė „Penske“ pilotas W. Poweris.
Abu dėl čempiono titulo kovojantys pilotai, H. Castronevesas ir S. Dixonas, stengėsi kuo geriau pasirodyti kvalifikacijoje, kadangi už variklių keitimus abiems sportininkams bus skirta 10 starto pozicijų bauda. Taigi, H. Castronevesas lenktynes pradės dvyliktas, o čempionate pirmaujantis S. Dixonas – septynioliktas.
W. Poweris po kvalifikacijos neslėpė, jog jo tikslas buvo neleisti „pole“ iškovoti minėtajam S. Dixonui. Tai pavyko padaryti ne tik australui, bet ir vėl po pertraukos į čempionatą sugrįžusiam kitam „Penske“ pilotui AJ Allmendingeriui, kuris iškovojo trečią starto poziciją.
Paskutinį kartą „Dragon“ ekipai atstovaujantis Sebastienas Bourdais kvalifikaciniuose važiavimuose nusileido tik „Penske“ trijulei ir liko ketvirtas.
Į avariją Hiustone (JAV) patekusį ir traumas besigydantį Dario Franchitti „Ganassi“ komandoje pakeitęs Alexas Tagliani kvalifikacijoje turėjo tenkintis 13-a vieta.
Finalinės šių metų „IndyCar“ lenktynės Fontanos ovale prasidės naktį iš šeštadienio į sekmadienį 02:50 val. Lietuvos laiku.