IndyCar. Pocone vykusioje kvalifikacijoje - pirmoji M. Aleshino „pole“

logo 2016 Rugpjūčio 20 d. 22:49, IndyCar
Pocono (JAV) ovale vykusioje „IndyCar“ kvalifikacijoje greičiausias buvo ir pirmąją startinę vietą iškovojo Mikhailas Aleshinas. Tai pirmoji ruso iškovota „pole“ pozicija „IndyCar“ čempionate.
Kvalifikacijos pradžioje pirmavo „Andretti“ komandos lenktynininkas Carlosas Munozas, kuris įveikdamas du įskaitinius ratus pasiekė 219,647 mylių/h (353,490 km/h) vidutinį greitį.
Kolumbiečio rezultatą pagerino dvyliktas trasoje pasirodęs M. Aleshinas. Geriausią rezultatą treniruočių metu užfiksavęs rusas įveikė du įskaitinius ratus ir pasiekė 220,445 mylių/h (354,770 km/h) vidutinį greitį.
Vėliau iš pirmosios pozicijos M. Aleshiną bandė išstumti Takuma Sato ir Josefas Newgardenas. Pastarasis nuo ruso atsiliko tik 0,25 mylių/h ir turėjo pasitenkinti antra startine vieta.
Tarp septynių greičiausiųjų tik du sportininkai pilotavo bolidus, kuriuose buvo sumontuoti „Chevrolet“ varikliai. Vienas iš jų – Helio Castronevesas, Pocono trasoje vykusioje kvalifikacijoje iškovojęs ketvirtą vietą.
Toliau sėkmė nelydi Juano Pablo Montoyos. Kolumbietis treniruočių metu patyrė avariją ir sudaužė bolidą. „Penske“ ekipos mechanikams pavyko jį laiku sutvarkyti. Bet J. P. Montoya kvalifikacijoje greičiu nepasižymėjo ir liko tik 15-as. Ne ką geriau pasirodė ir kolumbiečio komandos draugas bei čempionato lyderis Simonas Pagenaud, kuris iškovojo keturioliktą startinę poziciją.
Po pertraukos į čempionatą sugrįžusi Pippa Mann greičiu taip pat nenustebino. Britė liko priešpaskutinė.
Kvalifikacijoje visai nepasirodė pernai Pocono ovale pergalę šventęs Ryanas Hunteris-Reay‘us, kuris treniruočių metu sudaužė bolidą.
Sekmadienį vyksiančios „IndyCar“ lenktynės prasidės 22:00 val. Lietuvos laiku.