IndyCar. St. Petersburge - rekordinis W. Powerio greitis

logo 2012 Kovo 24 d. 22:35, IndyCar
Willas Poweris buvo greičiausias šiandien St. Petersburge (JAV) vykusioje „IndyCar“ kvalifikacijoje ir šių metų sezoną pradės iš „pole“ pozicijos. Australas vieną ratą įveikė per 1 min. 1.3721 s., taip pagerindamas prieš kelis metus paties užfiksuotą trasos rekordą.
Antroji startinė vieta atiteko kitam „Penske“ ekipos pilotui – Ryanui Briscoe. Australas nuo „pole“ poziciją iškovojusio komandos draugo atsiliko vos 0,1 s.
Iš trečios ir ketvirtos pozicijų rytoj lenktynes pradės „Andretti“ duetas – Ryanas Hunteris-Reay‘us ir Jamesas Hinchcliffe‘as. Pastarieji paskutinėje kvalifikacijos dalyje greičiu pranoko „Penske“ atstovą Helio Castronevesą. Brazilas, nepaisant to, jog su naujuoju bolidu trenkėsi į apsauginę sieną, sugebėjo toliau tęsti kovą dėl „pole“ pozicijos.
Tiek paskutinėje laisvojoje treniruotėje, tiek kvalifikacijoje greičiu nustebino čempionato naujokas Simonas Pagenaud. Prancūzas iškovojo šeštąją startinę poziciją. Tiesa, dar penktadienį S. Pagenaud bolide buvo pakeistas sugedęs „Honda“ variklis, todėl sportininkui buvo skirta dešimties pozicijų bauda.
Dienos staigmena tapo „Ganassi“ pilotų pasirodymas. Nei S. Dixonas, nei čempiono titulą ginantis Dario Franchitti nepateko tarp šešių greičiausiųjų. Kivis liko septintas, tuo tarpu škotas turėjo tenkintis dešimta startine pozicija.
Sunkiai debiutinis sezonas prasidėjo buvusiam F-1 pilotui Rubensui Barrichello. Brazilas beveik visose laisvosiose treniruotėse turėjo įvairių problemų su technika. Nors čempionato naujokas kvalifikacijoje ir pasiekė asmeninį geriausią rezultatą, to nepakako, kad sportininkas patektų tarp dvylikos greičiausiųjų.
Sekmadienį St. Petersburgo trasoje vyksiančios pirmosios šių metų „IndyCar“ sezono lenktynės prasidės 19:30 val. Lietuvos laiku.