IndyCar. W. Poweris iškovojo „pole“ poziciją St. Petersburge vykusioje kvalifikacijoje

logo 2016 Kovo 13 d. 00:46, IndyCar
Willas Poweris 2016 m. „IndyCar“ sezoną pradės iš „pole“ pozicijos. „Penske“ pilotas buvo greičiausias St. Petersburgo (JAV) trasoje vykusioje kvalifikacijoje.
W. Poweris buvo greitas nuo pat kvalifikacijos pradžios. Jau pirmoje kvalifikacinių važiavimų pradžioje australas vieną ratą įveikė per 1 min. 00,0658 sek. ir pagerino sau pačiam priklausiusį trasos rekordą.
Sportininkas didesnio vargo neturėjo ir paskutinėje kvalifikacijos dalyje, kurioje varžėsi šeši greičiausi lenktynininkai. W. Poweris užfiksavo geriausią rezultatą tarp visų dalyvių ir iškovojo 43-iąją „pole“ poziciją karjeroje.
Pirmoji sezono kvalifikacija itin sėkmingai susiklostė „Penske“ ekipai, kurios pilotai iškovojo pirmas keturias startines pozicijas. Tik W. Poweriui greičiu nusileidęs Simonas Pagenaud liko antras. Tuo tarpu Helio Castronevesas ir Juanas Pablo Montoya iškovojo atitinkamai trečią ir ketvirtą pozicijas.
Lėčiausi paskutinėje kvalifikacijos dalyje buvo „Ganassi“ ir „Andretti“ komandos pilotai – Scottas Dixonas ir Ryanas Hunteris-Reay‘us.
Prasčiau nei buvo tikėtasi pasirodė „Foyt“ ekipos lenktynininkai. Treniruotėse greičio nestokoję Jackas Hawksworthas ir Takuma Sato kvalifikacijoje liko 10 ir 11 vietose.
Čempionato naujokai Alexanderis Rossi, Conoras Daly, Maxas Chiltonas ir Spenceris Pigotas pasirodymą baigė po pirmos kvalifikacijos dalies.
Pirmosios šių metų „IndyCar“ sezono lenktynės St. Petersburgo trasoje prasidės sekmadienį 18:45 val. Lietuvos laiku.