Išrinkti 2015 metų geriausieji!

logo 2015 Gruodžio 31 d. 17:35, Brecht Decancq
F-1.LT portalo lankytojai jau 12 kartą rinko metų geriausiuosius. Tradiciškai reikėjo įvertinti dešimt nominacijų.
Skelbiame rezultatus paskutinę 2015 m. dieną ir linkime įspūdingo ateinančio sezono!
Metų lenktynininkas
Trečią kartą F-1.LT rinkimuose metų lenktynininku tampa Sebastianas Vettelis. Šiemet vokietis išpildė vaikystės svajonę ir, persikėlęs į „Ferrari“ komandą, atgavo prarastą pasitikėjimą.
Praėjusį sezoną S. Vettelis su „Red Bull“ bolido nė karto nelaimėjo lenktynėse ir liko Danielio Ricciardo šešėlyje. Vis dėlto atkaklusis sportininkas sugebėjo atsitiesti ir šiemet pelnė tris pergales.
„Ferrari“ ekipos atstovas buvo vienintelis pilotas, sugebėjęs laimėti be „Mercedes“ bolido. Bendroje įskaitoje jis užėmė trečiąją vietą ir surinko net 128 taškais daugiau nei komandos draugas Kimi Raikkonenas.
S. Vettelis pagrindinėje nominacijoje pralenkė praėjusių metų laureatą bei šių metų čempioną Lewisą Hamiltoną. Vokietis surinko 43.69 proc.balsų, o britas – 36.50 proc.
[picture id=71352 width=487 height=325]
Metų bolidas
Antrojoje nominacijoje metų bolidas užtikrintai laimėjo „Mercedes F1 W06 Hybrid“ kūrinys.Vokiečių bolidas surinko net 71.51 proc. balsų.
Šioje kategorijoje „Mercedes“ dominuoja jau antrus metus iš eilės. Tai padaryti vokiečiams padėjo iškovotos 16 pergalių iš 19 galimų.
Antroje vietoje liko „Ferrari SF15-T“ su kiek daugiau nei 24 proc. balsų.
[picture id=72612 width=487 height=325]
Metų naujokas
Naujoko nominacijoje Maxas Verstappenas pasiekė triuškinamą pergalę. Už jaunąjį olandą balsavo net 88.74 proc. visų dalyvių.
Šį sezoną 17-metis sportininkas debiutavo už „Toro Rosso“ vairo ir parodė, kad patirties stoka dar ne viskas. M. Verstappenas iškovojo 49 taškus („Toro Rosso“ rekordas) bei užėmė 12-ąją vietą bendroje įskaitoje.
Olandas tapo jauniausiu lenktynininku kada nors debiutavusiu „Formulėje-1“.
[picture id=71626 width=487 height=325]
Metų pažanga
Šioje kategorijoje dėl nugalėtojo vardo atkakliai kovojo trys sportininkai, pasidaliję bemaž po trečdalį balsų. Tai – Daniilas Kvyatas, Sergio Perezas bei Sebastianas Vettelis.
Geriausiuoju F-1.LT skaitytojai išrinko D. Kvyatas, kuris šiemet debiutavo „Red Bull“ gretose ir padarė nemenką pažangą po praėjusio sezono „Toro Rosso“ gretose.
Jaunasis Rusijos talentas pranoko labiau patyrusį ir pernai žibėjusį Danielį Ricciardo ir galutinėje įskaitoje užėmė aukštą septintąją vietą.
D. Kvyatas surinko 37.45 proc. balsų, S. Vettelis – 28.63 proc., o S. Perezas – 24.83 proc.
[picture id=70996 width=487 height=325]
Metų lenktynės
Šeši kandidatai pretendavo tapti geriausių metų etapu. Daugiausia balsų surinko Vengrijos „Grand Prix“ lenktynės, kur puikią pergalę iškovojo S. Vettelis.
Jose vokietis iškart po starto susitvarkė su „Mercedes“ ekipos sportininkais ir užtikrintai pirmavo lenktynėse.
Vengrijos GP surinko beveik 41 proc. balsų.
Vengrijos GP video
Metų naujovė
2015 m. sezonas nepasižymėjo daugybe naujovių, tad nominančių šioje kategorijoje buvo tik trys. Tai – variklių tobulinimo taškai, virtualus saugos automobilis ir pilotų šalmų dažymo „užšaldymas“.
F-1.LT skaitytojai metų naujove išrinko virtualų saugos automobilį (55.90 proc. balsų). Jo fazėje lenktynininkai tam tikrose trasos zonose privalo laikytis nurodyto greičio.
[picture id=71787 width=487 height=325]
Metų lenkimas
Geriausiu šių metų lenkimu tapo M. Verstappeno manevras prieš Marcusą Ericssoną Belgijos „Grand Prix“ metu. Šis lenkimas surinko 20.08 proc. balsų.
Tai nedidelia persvara pranoko antroje vietoje likusį S. Vettelio lenkimą prieš M. Verstappeną (17.91 proc.) ir M.Verstappeno lenkimą prieš Valtteri Bottą per varžybas Monake (17.23 proc.)
[youtube id= Mq3o2DWrJqo start=START]

Metų avarija
Šioje nominacijoje nugalėjo dviejų pasaulio čempionų K. Raikkoneno ir Fernando Alonso susidūrimas Austrijoje. Avarija pelnė 21.30 proc. balsų.
Netrukus po starto K. Raikkonenas nesuvaldė savojo „Ferrari“ ir atsitrenkė į F. Alonso, kuris galiausiai užšoko suomiui ant galvos.
[youtube id=o5DCNKBHZdw start=START]

Metų įvykis
Priešpaskutinėje kategorijoje daugiausiai dėmesio sulaukė „Ferrari“ komanda, kuri iškovojo tris pergales ir iš dalies reabilitavosi po nesėkmingo 2014 m. sezono.
Italų ekipos sėkmė surinko 30.80 proc. balsų.
[picture id=72614 width=487 height=325]
Metų nusivylimas
Didžiausiu 2015 m. nusivylimu tapo „McLaren“ ekipos forma bei vilčių nepateisinęs „Honda“ variklis. Legendinė britų ekipa užėmė vos 9-ąją vietą bendroje įskaitoje.
Už šį nusivylimą balsavo kiek daugiau nei 62 proc. gerbėjų.