Italijos GP: kvalifikacija

logo 2010 Rugsėjo 11 d. 16:06, Bridgestone Motorsports
Italijos GP kvalifikacijoje dominavo vietos herojai – „Ferrari“ komanda. „Pole“ poziciją sekmadienio lenktynėms Monzoje iškovojo Fernando Alonso.
Ispanas pergalingą ratą įveikė jau trečiosios kvalifikacijos dalies pradžioje. Tuomet pasiekto rezultato pakako išlaikyti lyderio poziciją iki pat važiavimų pabaigos.
Rimčiausiai F. Alonso kvalifikacijos gale priešinosi „McLaren“ atstovas Jensonas Buttonas, tačiau britui iki „pole“ pozicijos pritrūko 0,122 sek. Antrasis „Ferrari“ pilotas Felipe Massa užėmė trečiąją vietą.
„Red Bull“ komanda šį kartą kvalifikacijoje liko šešėlyje. Markas Webberis dar sugebėjo pasiekti ketvirtąjį rezultatą, o Sebastianas Vettelis liko šeštoje vietoje. Tarp jų įsiterpė vienintelis tarp lyderių ortakio kvalifikacijoje nenaudojęs Lewisas Hamiltonas iš „McLaren“ – britas suklydo paskutiniojo mėginimo metu.
Kvalifikacijos dvikovoje tarp „Mercedes“ pilotų ir vėl geriau pasirodė Nico Rosbergas. Vokietis per plauką iškovojo septintąją starto poziciją, vos viena šimtąja pranokęs Nico Hulkenbergą iš „Williams“ bei dar dviem tūkstantosiomis – Robertą Kubicą iš „Renault“. Michaelis Schumacheris šį kartą liko tik dvyliktas.
Bene labiausiai kvalifikacijoje nepasisekė dvidešimtoje vietoje likusiam Vitantonio Liuzzi. Nuvažiavęs vos vieną greitąjį ratą, italas neteko variklio galios ir buvo priverstas sudėti ginklus bei likusias važiavimų dalis stebėti iš garažo.
F. Alonso pergalė Italijos GP kvalifikacijoje žymi pirmąją „Ferrari“ komandos „pole“ poziciją po 29 lenktynių pertraukos. Paskutinį kartą pirmąją starto vietą „Scuderia“ pelnė 2008 m. Singapūro GP etape, kai ją iškovojo Felipe Massa.