F-1.LT

Vartotojo zona

PERVESK EUR/GBP Į
LIETUVĄ TIK 0,99£

Įskaitos 2017

# Pilotas Taškai
1 S. Vettelis 104
2 L. Hamiltonas 98
3 V. Bottas 63
4 K. Raikkonenas 49
5 D. Ricciardo 37
6 M. Verstappenas 35
7 S. Perezas 34
8 E. Oconas 19
9 F. Massa 18
10 C. Sainzas 17
11 N. Hulkenbergas 14
12 R. Grosjeanas 5
13 P. Wehrleinas 4
14 K. Magnussenas 4
15 D. Kvyatas 4
16 M. Ericssonas 0
17 L. Strollas 0
18 F. Alonso 0
19 A. Giovinazzi 0
20 J. Palmeris 0
21 S. Vandoorne`as 0
# Komanda Taškai
1 Mercedes 161
2 Ferrari 153
3 Red Bull 72
4 Force India 53
5 Toro Rosso 21
6 Williams 18
7 Renault 14
8 Haas 9
9 Sauber 4
10 McLaren 0
Juan Pablo Montoya

J.P. Montoya: aš niekada nesigailėjau išėjęs iš „Formulės-1“

2017-02-12 / 06:50:00

Praėjusių metų pabaigoje Juanas Pablo Montoya turėjo užbaigti aktyvią lenktyninino karjerą amerkietiškose serijose, kai „Team Penske“ atsisakė jo paslaugų, tačiau 2017 metais kolumbietis vėl už šią komandą žada lenktyniauti klasikinėse „Indy 500“ lenktynėse, kurias jau du kartus yra laimėjęs.

41-erių metų kolumbietis iki šiol yra geros sportinės formos, tai jis patvirtino ir sausio pabaigoje dalyvaudamas Čempionų lenktynėse Majamyje. Dėl savo pasitraukimo iš „Formulės-1“ 2006 metais jis nesigaili ir oficialiam F-1 pasaulio čempionato puslapiui papasakojo, ką jis šiuo metu laiko geriausiais F-1 pilotais...

- Kokią istoriją, susijusią su jumis, galite prisiminti, kuri buvo pati neįtikėčiausia?

- Tą dieną, kai aš iškovojau savo pirmą pergalę Monzoje, aš sudaužiau savo asmeninį automobilį pakeliui į trasą.

- Rytą prieš 2001 m. Italijos GP etapą?

- Taip.

- Kaip visa tai įvyko?

- Aš privažiavau prie žiedo, prieš mane sustojo kažkokia mašina, kelias buvo laisvas, o vienintelis artėjantis automobilis buvo dar labai toli. Tas vaikinas, kuris važiavo prieš mane, pajudėjo iš vietos, bet staiga vėl sustojo ir aš atsitrenkiau jam į galą. Aš netgi neturėjau mašinos dokumentų, apskritai nieko neturėjau ir aš jam pasakiau: „Klausyk, aš važiuoju į lenktynes...“ Aš jau buvau su „Williams“ uniforma ir man teko jam duoti žmonių iš BMW telefoną, po to aš su sudaužyta mašina atvažiavau į trasą. Tai visai tikra istorija...

- Kokią iš savo septynių pergalių jūs laikote pačia geriausia?

- Žinoma, kad brangiausia man yra pergalė Monake. Aš visada svajojau apie tai, kad ten nugalėčiau.

- Kas iš lenktynininkų jums buvo pats sunkiausias varžovas, su kuriuo kovojant tekdavo atiduoti visus 100 proc. jėgų?

- Manau, kad visi „Formulės-1“ pilotai yra sudėtingi varžovai. Aš daug ko išmokau, kai mano komandos kolega buvo Ralfas Schumacheris, jis iš tikrųjų buvo labai greitas. Tačiau kartu aš galvoju, kad dauguma pilotų yra nelabai stabilios psichikos, nes juos galima išvesti iš pusiausvyros neįdedant daug pastangų. Tai, kas vyksta šiuolaikinėje „Formulėje-1“, pasaulio čempionate būdavo visada. Kai viskas klostosi taip, kaip reikia, jie yra labai stiprūs. Pažiūrėkite į Lewisą Hamiltoną – kai jis laimi, jį įveikti yra labai sunku. Bet jei tik kas nors būna ne taip, jis iš karto praranda kantrybę. Jei dabar „Formulėje-1“ skirtingų komandų bolidai būtų daugmaž vienodi, tai tam tikrus etapus laimėtų vis kiti pilotai.

- Ar jūs norite pasakyti,kad ir Michaelis Schumacheris buvo nestabilios psichikos?

- Ne, jis buvo vienas iš daugelio, kas pasižymėjo itin geru psichologiniu pasiruošimu. Jis turėjo tam tikrų silpnybių, bet apskritai jis buvo labai stiprus. Ralfą taip pat būdavo sunku įveikti, bet jei pavydavo pasirinkti tinkamą momentą, tai jo psichiką būdavo galima įveikti. Mes visi turime tam tikrų silpnybių, jas tik reikia surasti.

- Papasakokite apie įdomius jūsų dvikovų su Michaeliu Schumacherio epizodus. Pavyzdžiui, jau pirmaisiais metais jums pavyko jį gražiai aplenkti Interlagose – ar atsimenate šį epizodą?

- Apskritai, detalių jau nebeatsimenu, bet lenkimas buvo iš tiesų gražus, viskas pavyko puikiai ir per TV buvo matomas gražiai. Buvo linksma, „Williams“ tuo metu turėjo labai gerą bolidą, o BMW sukūrė itin galingą variklį. Mes priartėjome prie stabdymo zonos prieš pirmąjį posūkį ir aš žinojau, kad Michaelis, kuris tuo momentu pirmavo, stabdys labai anksti. Kai mes važiavome tiesiąja, aš po truputį vijausi „Ferrari“ ir galvojau: „Prašau, pradėk stabdyti anksčiau“. Ir jis tai padarė...

- Ar kada nors gailėjotės, kad iš „Formulės-1“ išėjote pakankamai anksti?

- Ne. Aš nė vieno minutės nesigailėjau dėl savojo sprendimo. Žinoma, tą 2006 metų metų sezoną buvo galima užbaigti, kadangi komanda buvo ką tik perėjusi prie naujos pakabos, kurią pakankamai ilgai kūrė... Bet išėjo taip, kaip išėjo, ką dabar apie tai jau bekalbėti. Tačiau jokio gailėjimosi nebuvo.

- Kas iš šiuolaikinių F-1 pilotų daro jums didžiausią įspūdį?

- Aš pasakyčiau, kad Sebastians Vettelis – jis vienas iš labiausiai įvairiapusiškai pasirengęs lenktynininkas. Tą patį būtų galima pasakyti ir apie Fernando Alonso, su kuriuo man teko susirungti trasoje. Mano galva, šie du pilotai yra patys geriausi pasaulio čempionate. Lewisas taip pat moka puikiai važiuoti, bet jis turi pačią geriausią mašiną. Pilotą, kuris vairuoją tokį bolidą, lengva pavadinti pačiu geriausiu. Bet labai neaišku, kaip jis susitvarkytų, jei atsidurtų prie prastesnio bolido vairo...

- Savo laiku jūs pasižymėdavote tuo, kad atvirai pasakydavote viską, ką laikydavote reikalingu. Panašu, kad Maxas Verstappenas irgi pradėjo elgtis panašiai?

- Maxas yra itin geras, apie jį visi kalba todėl, kad jis trasoje yra labai agresyvus, moka gražiai lenkti, bet kartais būna per daug agresyvus ir todėl daro klaidų. Bet jis pritraukia visų dėmesį, o tai gerai mūsų sportui.

- Už ką jūs pastatytumėte šiais metais?

- Sprendžiant iš visko, „Mercedes“ ir šiemet bus lyderis. Nors būtų labai įdomu, jei lenktynėse laimėtų „Red Bull“ arba „Ferrari“. Aš labai džiaugčiausi ir „Williams“ pergalėmis. „McLaren“ irgi turi viską, kad progresuotų. Bet aš nesu įsitikinęs, kad jie sugebėtų nugalėti šiais metais, bet būtų malonu, jei jie sugebėtų lenktyniauti lygiomis su „Ferrari“ bei „Red Bull“.

Komentarai

Deividas Ks
2017-02-12 09:08:07
kaip visada nusisneka... Hamiltonas jau senai irodes kad ir ne su paciu greiciausiu bolidu laimi... o Montoyai iki jo tai ... jausmu ekspertas... kantrybes masteris.... :DD prajuokino jis cia
Pranešti moderatoriams
Plentvolis
2017-02-12 10:27:50
Geras nervininkas buvo
Pranešti moderatoriams
SliMMaz
2017-02-12 10:46:09
Jo tiesa apie pilotu nestabilia psichika pasake :) Manau jei dabar vaziuotu su Hamiltonu tai gerai panervintu :) As nuo Jordan laiku uz Ralfa sirgau, bet kai jie abu Wiiliamse vaziavo tai man geriausias TAG TEAM :) Zmogus ir pergaliu mazai ir cempiono titulo nei vieno, bet geriau vaziuodavo nei Vetelis. Bent jau grazu ziuret i jo lenktyniavima buvo :)
Pranešti moderatoriams
Runius
2017-02-12 11:06:51
Realiai tai paskutinis lenktyninikas kuris lenktynėse lenktyniavo, po to atėjo vairuotojai bet ne lenktyninikai. Kad ir kaip bebūtų gaila, bet dabar tik pačios nemėgstamiausios komandos (Red Bull) lenktyninikai bando lenktyniauti o ne tik atvairuoti iki finiši ir tuom primena Montoya. Beje apie psichiką tai kaip pirštu į akį :) Nors yra lunatikų kurie Montoya laiko nervuotu žmogum, bet realiai nemačiau nei vieno karto kada is toks būtų, taip jis pridarydavo fokusų, bet jie visi buvo daromi ramiu veidu, tikslingai, o visi galvodavo kad jis karčiuojasi. Tiesiog jis bandydavo lenktyniauti.
Pranešti moderatoriams
Deividas Ks
2017-02-12 11:47:56
Runius >> atsibusk, lenktynininkas kuris lenktyniavo? bet nieko ispudingo nepasieke. Galvok ka sneki.Cia tau nenerwuotas zmogus.
https://www.youtube.com...v=5bJTN5jA8l0
Pranešti moderatoriams
Plentvolis
2017-02-12 11:49:12
Runius . Nu jo visi lunatikai,tik tu vienas matei ji ramiu veidu . Pasiziurek irasus,ateivi
Pranešti moderatoriams
Klepsidra
2017-02-12 12:21:45
Nestabilios psichikos - metu vertimas. Gal net deaimtmecio. Susisukot pop-up'us savo ir uzsiruket?
Pranešti moderatoriams
Tech
2017-02-12 12:25:22
cia reikia ne is konteksto trauktus irasus ziuret, o buti maciusiasm sezonus, kaip kuomet jis lenktyniavo. vienas is puikiausiu ir charizmatiskiausiu mano matytu pilotu F-1.
Pranešti moderatoriams
Zeto
2017-02-12 13:32:53
montojos pagrindine savybe buvo autoritetu nepaisymas, kuo dabar pasizymi maxas verstapenas. Tokiame lygmenyje vairuoti moka visi ir kuris laimes (atmetu aisku technika,kuria vairuoja)nulemia dazniausiai menkos smulkmenos is caharakterio savybiu
Pranešti moderatoriams
Zilvaras
2017-02-12 13:35:08
lenktyninino
Pranešti moderatoriams
Marijus Vaskelis
2017-02-12 14:17:56
Runius mato viską! Jis net mato kiaurai šalmą ir gali pasakyti, kada lenktynininko veidas ramus, o kada.. nu nelabai ramus. Tai kaaaai kietumo žmogus!
Pranešti moderatoriams
Deividas Ks
2017-02-12 15:55:31
TECH ,Runius - Maciau as kai montoya lenktyniaudavo nieko as ten kazko ispudingo ir puikaus nemaciau. Vaziavo neblogai ,bet tik tiek. Nei Hakinenui nei Schumiui nei Alonsui neprilygsta. Kelis gerus race turejo ir tiek. Labiau pasizymejes zodynu nei lenktynems.
Pranešti moderatoriams
Black_Death
2017-02-12 17:47:57
Deividas Ks > užmiršai pridurti, kad jei incidentas, tai JPM kaltė būdavo, f-1.lt lankytojų akimis.
Pritariu, toms nuomonės kurios sako, kad jis buvo vienas iš lenktyniavusių per lenktynes, o ne su FIA derines taisykles...
Pranešti moderatoriams
malcov
2017-02-12 17:51:35
Pilotas už kurį sirgau kai jo komandos draugas buvo Raikkonenas. #goodoldtimes
Pranešti moderatoriams
YZF
2017-02-12 18:26:13
Hamiltonas visa savo F1 karjera praleido TIK top komandose, kuriose galima budavo kovoti del pergaliu (abu komandos pilotai kovodavo del pergaliu), taip kad atsipalaiduok kaubojau ir geriau paklausyk protingesniu.
Pranešti moderatoriams
darkstar
2017-02-12 19:34:52
L.Hamilton laimejo bent vienas lenktynes kiekvienais metais per paskutinius 10metu.Kiekvienais metais jis turejo pati greiciausia bolida?"Bet labai neaišku, kaip jis susitvarkytų, jei atsidurtų prie prastesnio bolido vairo..." taip pagalvoti galetu nebent zmogus stebintis f1 ne daugiau kaip 2-3 metus
Pranešti moderatoriams
deivec
2017-02-12 19:43:34
nu ir vertimas :D "Ar jūs norite pasakyti,kad ir Michaelis Schumacheris buvo nestabilios psichikos?"
Pranešti moderatoriams
DKM
2017-02-12 20:56:48
#BREAKINGNEWS

Dar viena karsta naujiena is savaites senumo video youtube, pats interviu isvis buvo atliktas meksikos gp savaitgali (https://www.youtube.com...v=A8nVcJfEnAY).

You go f-1.lt, gal reik pastiprinimo i komanda?
Pranešti moderatoriams
Arnius
2017-02-12 22:05:04
geras,paprastas interviu ir cia tik tie nepatenkinti,kurie hami laiko geriausiu,nu ka noret is fanu?
Pranešti moderatoriams
Henry1234
2017-02-12 22:15:13
Na Hamis ir su letesniu mersu kai tik perejo pas juos vaziavo gana gerai, tad sakyti tik geras bolidas nesamone :) na dar Riki reiktu prideti prie geru lenktyninku.Na tu geriausiu
Pranešti moderatoriams
evbi
2017-02-13 00:00:22
Jo, vertimas rimtas... Suprantu, kad kartais išverst tiksliai sunku, bet bent elmentariai su logika draugaujantis žmogus turėtų suvokti, kad psichologinis silpnumas /pažeidžiamumas (kaip ir reikėjo versti) skiriasi nuo psichinio nestabilumo (kaip išversta). Žodžiu, vertėjas neskiria psichologo nuo psichiatro.
Pranešti moderatoriams
Deividas Ks
2017-02-13 14:50:39
YZF> siek tiek paaiskinsiu tau, nes tau jau medicina bejege. Top komanda tai nereiskia kad visada turejo geriausia bolida,mclarenai neturejo wisada geriausio bolido, bet vistiek sugebedavo laimet kiekvienais savo karjeros F1 metais, ka tik yra pvz Vetelis su TR padares ar Verstapenas su RB po viena karta, ka Hamiltonas kiekwienais metais padarydavo. Blaiviau mastyk pries komentuodamas. Negirdejau Nei vieno profo sakant kad Hamiltonas kietas tik del to kad su geru bolidu.
Pranešti moderatoriams
Aš Vytautas
2017-02-13 22:43:22
gosh, tas epic vertimas... pasižiūrėjus įrašą visai kitaip straipsnis yra suvokiamas...
Pranešti moderatoriams

Tavo komentaras

Karščiausios naujienos