Japonijoje vykusioje kvalifikacijoje „pole“ iškovojo N. Rosbergas

logo 2016 Spalio 08 d. 10:53, Daimler
Japonijoje, Suzukos trasoje, vykusioje F-1 kvalifikacijoje „pole“ poziciją iškovojo „Mercedes“ pilotas Nico Rosbergas. Vokietis vos 0,013 sek. aplenkė antroje vietoje likusį komandos draugą Lewisą Hamiltoną.
N. Rosbergas buvo greičiausias visose iki šiol Suzukoje vykusiose treniruotėse. Bet „pole“ poziciją vokiečiui pavyko iškovoti tik paskutiniuoju bandymu įveikus greitąjį ratą.
L. Hamiltonas greičiu nusileido komandos draugui pirmoje ir antroje kvalifikacijos dalyje. Tačiau paskutinėje kurį laiką laikėsi pirmoje vietoje. N. Rosbergas paskutiniuoju bandymų vieną Suzukos trasos ratą įveikė per 1 min. 30,647 sek. ir vos 0,013 sek. pranoko iki tol pirmavusį L. Hamiltoną, kuris turėjo pasitenkinti antra startine vieta.
Be „Mercedes“ pilotų, vieninteliam Kimi Raikkonenui pavyko įveikti vieną ratą greičiau nei per 1 min. ir 31 sek. „Ferrari“ ekipos lenktynininkas iškovojo trečią startinę poziciją, nuo N. Rosbergo atsilikęs 0,3 sek.
Suomio komandos draugas Sebastianas Vettelis kvalifikacijoje liko ketvirtas, tačiau pritaikius trijų starto pozicijų baudą vokietis rytojaus lenktynes turės pradėti iš septintos vietos.
„Red Bull“ pilotų dvikovoje šį kartą greitesnis buvo Maxas Verstappenas, kuris iškovojo penktą startinę poziciją. Tuo tarpu olando komandos draugas Danielis Ricciardo turėjo pasitenkinti šešta vieta.
Pirmą kartą į paskutinę kvalifikacijos dalį pateko abu „Haas“ ekipos pilotai. Romainas Grosjeanas, užfiksavęs tokį patį rezultatą kaip ir Sergio Perezas, iškovojo aštuntą startinę poziciją. Tuo tarpu prancūzo komandos draugas Estebanas Gutierrezas liko dešimtas.