Japonijos GP: įdomioji statistika

logo 2017 Spalio 10 d. 06:15, Daimler

Keletas įdomių statistinių faktų po Suzukoje pasibaigusio Japonijos GP etapo.

Kvalifikacija

Laimėjęs kvalifikaciją, Lewisas Hamiltonas iškovojo 71 „pole“ poziciją karjeroje. Britas pirmą kartą laimėjo kvalifikaciją Suzukoje, dabar jis turi „pole“ visose trasose, kurios įeina į dabartinį F-1 kalendorių.

Startavęs 116 kartą iš pirmosios eilės L. Hamiltonas susilygino su Michaeliu Schumacheriu pirmoje reitingo eilutėje pagal šį rodiklį.

Hamiltonas tapo tik antru britu, iškovojusiu „pole“ Suzukoje – pirmąją „pole“ prieš 25 metus iškovojo Nigelas Mansellas 1992 metais.

Kvalifikavęsis trečias, tačiau atkovojęs poziciją dėl Valtteri Botto baudos, Sebastianas Vettelis sugrąžino „Ferrari“ komandai pirmąją starto juostą Suzukoje po 11 metų pertraukos.

Buvęs japonų F-3 čempionas Marcusas Ericssonas palaikė seną tradiciją – jis visada aplenkdavo savo komandos draugus pagal kvalifikacijos Suzukoje rezultatus.

Lenktynės

Lewisas Hamiltonas, laimėjęs lenktynes Suzukoje, iškovojo 61 pergalę karjeroje, aštuntą šiame sezone, ketvirtą Japonijoje ir trečią Suzukoje.

Hamiltonas uždirbo taškus 21-ose lenktynėse paeiliui, pratęsdamas savo geriausią sesiją karjeroje. Absoliutus lyderis pagal šį rodiklį – Kimis Raikkonenas – 27 rezultatyvios lenktynės paeiliui (Bahreinas’12 – Vengrija’13).

Pergalė Suzukoje tapo 160 istorijoje „Mercedes“ varikliams.

Hamiltono pranašumas prieš Vettelį asmeninėje įskaitoje dabar sudaro 59 taškus – niekada anksčiau „Formulės-1“ istorijoje niekas nepavijo lyderio likus 4 lenktynėms iki sezono pabaigos.

Finišavęs antras, Maxas Verstappenas antrą kartą paeiliui užlipo ant podiumo Suzukoje ir antrą kartą karjeroje finišavo pirmajame trejetuke antras lenktynes paeiliui.

Finišavęs  trečias, Danielis Ricciardo devintą kartą šiame sezone užlipo ant podiumo, tuo pagerindamas asmeninį rekordą.

Pirmą kartą perėjus prie turbovariklių, „Red Bull“ iškovojo du dvigubus podiumus paeiliui.

Ketvirtoji Valtteri Botto vieta – pirmas atvejis turbovariklių eroje, kai “Mercedes“ lenktynininkas finišavo ne ant podiumo Suzukoje.

Finišavęs šeštas, Estebanas Oconas pakartoji Maxo Chiltono rekordą pagal lenktynių skaičių nuo karjeros pradžios, kuriose jis buvo klasifikuotas – 25 lenktynės.

Finišavę 8 ir 9 vietose, „Haas“ pilotai antrą kartą šiais metais (po Monako GP) uždirbo taškus dviem mašinomis, kas leido amerikiečių komandai aplenkti „Renault“ septintoje Konstruktorių taurės vietoje.

Alonso ir Vandoorne neuždirbo taškų Suzukoje, per visus tris „McLaren“ ir „Honda“ bendradarbiavimo metus japonų gamintojas taip ir neuždirbo taškų namų lenktynėse.

Per praėjusius dvejus metus pagal lenktynių rezultatus Suzukoje buvo klasifikuoti visi dalyvavę pilotai, o šiais metais varžybų nebaigė net 5 lenktynininkai.