L. Hamiltonas Italijoje iškovojo pergalę, o N. Rosbergas apmaudžiai pasitraukė po gedimo

logo 2015 Rugsėjo 06 d. 16:26, Pirelli
Italijos „Grand Prix“ lenktynėse septintąją sezono pergalę užtikrintai iškovojo pirmenybių lyderis Lewisas Hamiltonas.
Tai buvo brito antroji pergalė iš eilės ir 40-oji karjeroje.
L. Hamiltonas, Monzos trasoje važiavęs su patobulintu „Mercedes“ varikliu, buvo greičiausias visą savaitgalį vykusiuose važiavimuose.
Antras finišo liniją kirto „Ferrari“ komandos atstovas Sebastianas Vettelis. Tai buvo jau aštuntas vokiečio podiumas šiemet.
Tuo metu trečioji vieta kiek netikėtai atiteko Felipe Massai, sulaukusiam „dovanos“ iš Nico Rosbergo. Vokiečio „Mercedes“ variklis neatlaikė 51-ajame rate ir sportininkas buvo priverstas baigti pasirodymą anksčiau laiko.
F. Massa paskutiniame rate atlaikė kito „Williams“ komandos piloto Valtteri Botto spaudimą. Suomis užėmė ketvirtą vietą.
Iš antrosios vietos turėjęs startuoti Kimi Raikkonenas nepajudėjo iš vietos ir nusirito į paskutinę poziciją. Visgi „Ferrari“ ekipos atstovui pavyko pakilti net į 5-ąją vietą.
[gallery id=1141 rand=rand]
Aukštą šeštąją bei septintąją pozicijas okupavo abu „Force India“ ekipos pilotai Sergio Perezas bei Nico Hulkenbergas.
Danielis Ricciardo, vairuojantis „Red Bull“ bolidą, finišo liniją kirto aštuntas, o Marcusas Ericssonas su „Sauber“ liko devintas.
Greičiausiųjų dešimtuką užbaigė Daniilas Kvyatas iš „Red Bull“.
Iš viso lenktynes baigė 16-a pilotų. Varžybų pradžioje pasitraukė abu „Lotus“ ekipos atstovai Pastoras Maldonado ir Romainas Grosjeanas. Antroje važiavimo dalyje sugedo ir Fernando Alonso „McLaren“ bolidas.
Bendroje įskaitoje lyderio poziciją sustiprino L. Hamiltonas. Jo sąskaitoje po 12 etapų jau 252 taškai. Antroje vietoje išliko N. Rosbergas (199 taškai), kurį vejasi S. Vettelis (175 taškai).
Kitas „Formulės-1“ pirmenybių etapas vyks Singapūre rugsėjo 20 d.