L. Hamiltonas Singapūre iškovojo antrąją pergalę iš eilės

logo 2014 Rugsėjo 21 d. 17:07, Daimler
Be didesnių incidentų vykusiose Singapūro „Grand Prix“ lenktynėse užtikrintai triumfavo Lewisas Hamiltonas. „Mercedes“ ekipos atstovas iškovojo 29-ąją pergalę karjeroje ir antrą paeiliui.
Britas, startavęs iš pirmosios pozicijos, pirmavo beveik visas lenktynes ir į savo sąskaitą įsirašė jau 241-ąjį tašką bei tapo čempionato lyderiu.
L. Hamiltonas perėmė F-1 lyderio vaidmenį iš komandos draugo Nico Rosbergo, kuris dėl technikos gedimų turėjo baigti savo pasirodymą pačioje varžybų pradžioje. Vokietis negalėjo net pajudėti į apšilimo ratą, todėl startavo iš techninės aptarnavimo zonos.
Antras finišo liniją kirto Sebastianas Vettelis, už savęs išlaikęs kitą „Red Bull“ komandos pilotą Danielį Ricciardo. Australas finišavo trečias.
S. Vetteliui šį sezoną tai kol kas geriausias rezultatas. Prieš tai vokietis ant podiumo (3 vieta) lipo vos du kartus – Malaizijoje ir Kanadoje.
Tuo metu ketvirtoji vieta atiteko Fernando Alonso iš „Ferrari“ komandos. Ispanas gana ilgai važiavo antroje vietoje, tačiau po saugos automobilio pasirodymo trasoje nukrito į ketvirtą vietą.
[gallery id=1073 rand=rand]
Dar vienas puikias lenktynes įveikė Felipe Massa su „Williams“ bolidu – brazilas šiandien užėmė penktąją vietą ir bendroje įskaitoje toliau vejasi komandos draugą Valtterį Bottą.
Karjeros rezultatą pakartojo kol kas be kontrakto kitiems metams esantis Jeanas-Ericas Vergne‘as, sugebėjęs „Toro Rosso“ bolidą pristatyti į šeštąją vietą. Prancūzas varžybų pabaigoje aplenkė V. Bottą ir Kimi Raikkoneną.
Septintas finišavo „Force India“ ekipos atstovas Sergio Perezas, aštuntas – K. Raikkonenas („Ferrari“).
Devintoji pozicija atiteko dar vienam „Force India“ komandos pilotui Nico Hulkenbergui, kuris už savęs paliko dešimtoje vietoje lenktynes baigusį ir paskutinį tašką nugvelbusį Keviną Magnusseną su „McLaren“ bolidu.
Vis dėlto ne visiems lenktynėse sekėsi. Dėl technikos gedimų varžybų nebaigė Jensonas Buttonas („McLaren“), Adrianas Sutilas („Sauber“), Estebanas Gutierrezas („Sauber“), N. Rosbergas („Mercedes“) bei Kamui Kobayashi („Caterham“).
Bendroje įskaitoje lyderiu tapęs L. Hamiltonas 3 taškais lenkia N. Rosbergą (238 taškai). Trečioje vietoje išliko D. Ricciardo su 181 tašku.
Konstruktorių Taurės įskaitoje pasikeitimų nėra – „Mercedes“ pirmauja su 479 taškais, antroje vietoje žengia „Red Bull“ (305 taškai), trečioje – „Williams“ (187 taškai).
Kitas „Formulės-1“ etapas vyks po dviejų savaičių Japonijoje, Suzukos trasoje.