L. Hamiltonas užtikrintai nugalėjo Australijos GP lenktynėse

logo 2015 Kovo 15 d. 08:35, Daimler
Pirmosiose šių metų „Formulės-1“ lenktynėse Australijoje puikų pasirengimą sezonui pademonstravo „Mercedes“ komanda, kurios sportininkai nepaliko vilčių varžovams.
Iš pirmosios vietos startavęs Lewisas Hamiltonas užtikrintai laimėjo Melburne vykusias lenktynes ir pasiekė 34-ąją karjeros pergalę.
Antroji vieta atiteko kitam „Sidabrinių strėlių“ atstovui Nico Rosbergui. Jis nuo komandos draugo atsiliko 1.3 sek.
Trečias finišo liniją kirto „Ferrari“ ekipos lenktynininkas Sebastianas Vettelis.
Ketvirtąją poziciją užėmė Felipe Massa iš „Williams“ komandos, o puikią penktąją vietą iškovojo kovingumą pademonstravęs F-1 naujokas Felipe Nasras su „Sauber“ bolidu.
Brazilas po starto iš 11-osios pozicijos sugebėjo pakilti į šeštąją vietą ir sėkmingai atlaikė Danielio Ricciardo spaudimą.
Australas, vairuojantis „Red Bull“ automobilį, užėmė šeštąją vietą.
[gallery id=1112 rand=rand]
Septintoje pozicijoje finišavo Nico Hulkenbergas su „Force India“ bolidu.
Aštuntąją vietą užėmė ir pirmuosius taškus karjeroje pelnė Marcusas Ericssonas. Švedas lenktynių pabaigoje aplenkė F-1 debiutantą Carlosą Sainzą iš „Toro Rosso“, kuris liko devintas.
Tuo metu dešimtuką užbaigė ir paskutinį skiriamą tašką nugvelbė dar vienas „Force India“ komandos atstovas Sergio Perezas.
Tiesa, meksikietis buvo net susidūręs su Jensonu Buttonu ir apsisukęs trasoje, tačiau dėl kitų sportininkų nesėkmių sugebėjo lenktynes baigti „taškuose“.
„McLaren“ ekipos senbuvis J. Buttonas užėmė paskutinią vietą rikiuotėje – 11. Britas nepasižymėjo greičiu, tačiau sugebėjo itin nepatikimą „McLaren“ bolidą pristatyti į finišą.
Pirmasis 2015 m. etapas pasižymėjo gedimų ir nesėkmių gausa. Į startą stojo tik 15-a pilotų, o iškart po jo savo pasirodymą baigė abu „Lotus“ komandos nariai – avariją patyręs Pastoras Maldonado ir dėl gedimo pasitraukęs Romainas Grosjeanas.
Tuo metu Valtteri Bottas iš „Williams“ nedalyvavo lenktynėse dėl nugaros skausmų, o Kevinas Magnussenas („McLaren“) bei Daniilas Kvyatas („Red Bull“) patyrė bolidų gedimus dar važiuojant į startinę rikiuotę.
Variklio gedimo neišvengė ir Maxas Verstappenas iš „Toro Rosso“ ekipos. Nepasisekė ir Kimi Raikkonenui, kuriam koją pakišo „Ferrari“ boksuose neprisuktas galinis ratas. Suomis buvo priverstas sustoti trasoje tik išvažiavus iš techninės aptarnavimo zonos.
Kaip jau žinoma, lenktynėse nestartavo „Manor“ ekipa, kuri nespėjo pasirengti varžyboms.
Antrasis šių metų „Formulės-1“ etapas vyks Malaizijoje kovo 29 d.