M. Schumacheris per F-1 sezoną atliko 116 lenkimų

logo 2011 Gruodžio 24 d. 15:22, Mercedes
„Mercedes“ pilotas Michaelis Schumacheris šiame „Formulės-1“ sezone atliko daugiausiai lenkimų tarp visų rikiuotės sportininkų – varžovus trasoje jis įveikė net 116 kartų.
Dar prieš sezoną pabaigą paskelbusi, kad vokietis pagal šį rodiklį pirmauja tarp visų lenktynininkų, septyniskart pasaulio čempiono atstovaujama komanda dabar patvirtino, kad jis liko lyderiu ir po paskutiniojo čempionato etapo.
Vos dviem lenkimais mažiau – 114 – už M. Schumacherį atliko „Toro Rosso“ lenktynininkas Sebastienas Buemi „Toro Rosso“. Trečioje vietoje pagal šį rodiklį liko Kamui Kobayashi iš „Sauber“ – 99 sėkmingi manevrai.
M. Schumacherio lenkimų skaičių greičiausiai lėmė tai, kad vokietis kvalifikacijoje paprastai važiuodavo lėčiau nei lenktynėse, o jų pradžioje puikiai startuodavo ir atsiimdavo bent dalį šeštadieniais pralaimėtų pozicijų.
Kartu pažymėtina, kad pagal manevrų kiekį pirmaujantys sportininkai yra rikiuotės vidurio atstovai – jiems galimybių kovoti tarpusavyje ir kilti aukštyn yra gerokai daugiau nei lenktynių lyderiams, kurie pagal šią statistiką liko apačioje.
„Mercedes“ suskaičiavo, kad per visą sezoną buvo atlikti 1486 lenkimai. Atmetus tuos manevrus, kurie įvyko pirmajame rate ar varžovui važiuojant pažeistu bolidu, lieka 1212. Neskaičiuojant pozicijų pasikeitimų, kuriuose dalyvaudavo trijų silpniausių komandų atstovai ir tos pačios ekipos pilotai, turime 822.
Pasitelkdami DRS, lenktynininkai atliko 370 lenkimus. Likusieji 452 manevrai gali būti vadinami normaliais ir nedirbtiniais.
Daugiausiai lenkimų buvo Turkijos GP lenktynėse – 85. Kanadoje buvo 79 manevrai, Kinijoje – 67. Mažiausiai: Monake – 16, Australijoje – 17 ir Indijoje bei Brazilijoje – po 18.
Naudojant DRS, Turkijoje ir Abu Dabyje buvo atlikto po 50 lenkimų, Kinijoje – 37, Ispanijoje – 29. Mažiausiai manevrų įjungus šį įtaisą buvo Monake – vos 2.