M. Webberis paskelbė šiemet baigsiantis lenktynininko karjerą

logo 2016 Spalio 14 d. 00:23, Getty Images
Buvęs F-1 pilotas bei WEC čempionas Markas Webberis oficialiai paskelbė, kad šių metų gale jis baigs profesionalaus lenktynininko karjerą. Paskutinės lenktynės, kuriose startuos australas, bus surengtos lapkričio 19 d. Bahreine.
M. Webberis „Formulėje-1“ debiutavo 2002 metais. Atstovaudamas „Minardi“ ekipai sportininkas jau pirmose savo F-1 lenktynėse, kurios vyko Australijoje, iškovojo pirmuosius taškus.
Vėliau sportininkas gynė „Jaguar“ bei „Williams“ komandos garbę, o nuo 2007 m. atstovavo „Red Bull“ ekipai. Būtent su ja sportininkas pasiekė geriausius rezultatus F-1. M. Webberis lenktynėse nugalėjo devynis kartus ir tris kartus sezoną baigė trečioje lenktynininkų įskaitos vietoje.
Pasitraukęs iš „Formulės-1“, 2014 m. australas debiutavo WEC čempionate, kuriame iki šiol atstovauja „Porsche“ komandai. Kartu su Timo Bernhardu ir Brendonu Hartley, M. Webberis iškovojo septynias pergales ir 2015 m. tapo WEC čempionu. Pernai Le Mane vykusiose 24 val. lenktynėse sportininkų trijulė iškovojo antrą vietą.
„Atvykau ten, kur man ir priklauso būti. „Porsche“ yra tas prekinis ženklas, kuris man visada labai patiko. Pasiilgsiu greičio, prispaudžiamosios jėgos bei konkurencijos. Noriu užbaigti karjerą aukštumoje. Tuo pačiu nekantriai laukiu naujų iššūkių“, – sakė svarbų sprendimą priėmęs M. Webberis.
„Perėjimas iš F-1 į WEC buvo visiškai nauja patirtis. Bet tai padariau pačiu tinkamiausiu metu. Kartu su Timo ir Brendonu mes puikiai sutarėme. Tokius santykius prisiminsiu dar ilgai.“
„Bus keista Bahreine paskutinį kartą sėsti į bolidą. Iki tol mėgausiuos visomis likusiomis lenktynėmis ir kiekviena akimirka.“
Iki šių metų WEC sezono pabaigos likus trims etapams, M. Webberis, T. Bernhardas ir B. Hartley‘is lenktynininkų įskaitoje užima ketvirtą vietą.