2017 m. birželio 25 d., 15:13

Mercedes AMG Petronas F1 Team

Komandos istorija

2009

Metų pabaigoje „Mercedes“ įsigija čempionų titulus laimėjusią „Brawn“ ir pervadina ją savo vardu.

2010

Nuosmukis po čempioniško sezono – tik ketvirtoji vieta Konstruktorių taurės įskaitoje (214 taškų). Vienintelė paguoda – M. Schumacherio sugrįžimas į sportą ekipos gretose. Lenktynininkai: N. Rosbergas, M. Schumacheris.

2011

Prieš sezoną puoselėtos ambicingos viltys nepasiteisino. Komanda vėl liko 4-oje Konstruktorių taurės vietoje (165 taškai).

2012

Šie metai ekipai buvo dar prastesni. Vokiečių komanda užėmė 5-ąją vietą Konstruktorių įskaitoje (142 taškai).

2013

Iš didžiojo sporto pasitraukia Michaelis Schumacheris. Jį keičia greitasis Lewisas Hamiltonas. Jaučiamas "Mercedes" bolidų pagreitėjimas. Iškovotos 3 pergalės, 8 "pole" pozicijos bei 9 prizinės vietos. Bendroje įskaitoje – 2-oji vieta (360 taškų). Sezono pabaigoje komandos vadovas Rossas Brawnas paskelbia apie pasitraukimą.

2014

Komandoje išlieka Nico Rosbergo ir Lewiso Hamiltono pora. Ekipai pradeda vadovauti Toto Wolffas, o technikos direktoriumi tampa Paddy Lowe'as. Pirmąjį hibridinių jėgainių sezoną „Mercedes" komanda dominavo – pasiekta 16 pergalių, ekipos pilotai finišavo pirmosiose dviejose vietose 11 kartų, iškovota Konstruktorių taurė.

2015

„Mercedes" komanda ir vėl dominavo čempionate – pasiekta 16 pergalių, ekipos pilotai finišavo pirmosiose dviejose vietose 12 kartų bei iškovota Konstruktorių taurė. Lenktynininkai: L. Hamiltonas, N. Rosbergas.