MotoGP. Katare rekordą pagerino ir „pole“ iškovojo J. Zarco

logo 2018 Kovo 17 d. 19:35, Yamaha

Karate, Losailo trasoje, staigmeną pateikė „Tech 3“ komandos lenktynininkas Johannas Zarco. Prancūzas pirmoje šių metų „MotoGP“ sezono kvalifikacijoje pagerino trasos rekordą ir iškovojo „pole“ poziciją.

J. Zarco kvalifikacijos pabaigoje vieną ratą įveikė per 1 min. 53,680 sek. Prancūzas 0,247 sek. pagerino dar 2008 metais Jorge Lorenzo užfiksuotą trasos rekordą. „Pole“ poziciją iškovojęs J. Zarco antroje vietoje likusį „Honda“ atstovą Marcą Marquezą pranoko 0,202 sek.

Minėtasis M. Marquezas buvo greičiausias važiavimų pradžioje, bet ispaną po kurio laiko aplenkė ir į pirmąją vietą pakilo „Ducati“ atstovas Andrea Dovizioso. Kurį laiką atrodė, kad būtent italas iškovos „pole“ poziciją, bet važiavimų pabaigoje sportininką aplenkė keturi sportininkai, tad „Ducati“ lenktynininkui teko pasitenkinti penkta vieta.

Paskutinė vieta pirmoje startinėje eilėje atiteko taip pat „Ducati“ motociklu važiavusiam Danilo Petrucci, kuris nuo M. Marquezo atsiliko vos 0,005 sek. Tuo tarpu „LCR Honda“ lenktynininkas Calas Crutchlow važiavimų pabaigoje dviem tūkstantosiomis sekundės dalimis pranoko A. Dovizioso ir iškovojo ketvirtą startinę poziciją.

Greičiausias „Suzuki“ motociklininkas Alexas Rinsas iškovojo poziciją antroje startinėje eilėje. Ispanas greičiu pranoko Danį Pedrosą ir Valentino Rossį. Pastarasis daugiau nei puse sekundės atsiliko nuo „pole“ iškovojusio J. Zarco.

V. Rossi komandos draugas Maverickas Vinalesas buvo lėčiausias paskutinėje kvalifikacijos dalyje ir liko dvyliktas. Ispanas buvo vienintelis sportininkas, kuris nuo J. Zarco atsiliko sekunde.

Pirmosios šių metų „MotoGP“ sezono lenktynės Karate prasidės sekmadienį 18:00 val. Lietuvos laiku.