MotoGP. M. Marquezas Australijoje iškovojo „pole“, V. Rossi tik 15-as

logo 2016 Spalio 22 d. 10:04, HRC
Šių metų „MotoGP“ čempionas Marcas Marquezas iškovojo „pole“ poziciją permainingomis oro sąlygomis Australijoje vykusioje kvalifikacijoje. Tuo tarpu Valentino Rossi liko tik penkioliktas. Tai pirmas kartas, kai italas nepateko į antrąją kvalifikacijos dalį.
Dėl trasą užklupusio lietaus, kvalifikaciniai važiavimai buvo atidėti pusvalandžiui.
Antroje kvalifikacijos dalyje M. Marquezas nusprendė surizikuoti ir pasirinko „slick“ tipo padangas. Tuo tarpu abu „Yamaha“ lenktynininkai Jorge Lorenzo ir V. Rossi greičiu nestebino ir liko tik 12-oje ir 15-oje pozicijose.
Iki kvalifikacijos pabaigos likus 5 minutėms, M. Marquezas trasoje pasirodė su „slick“ tipo padangomis ir buvo nesustabdomas. Ispanas vieną ratą įveikė per 1 min. 30,670 sek. ir tuo metu artimiausią varžovą lenkė pusantros sekundės. Kol kiti sportininkai keitėsi padangas, M. Marquezas vieną ratą įveikė dar greičiau ir persvarą prieš artimiausią varžovą padidino iki 2 sek.
Calas Crutchlow, kvalifikacinių važiavimų pabaigoje pasirinkęs galinę „slick“ tipo padangą, vieną ratą įveikė per 1 min. 30,981 sek. ir iškovojo antrą startinę poziciją. Britas nuo „pole“ pelniusio M. Marquezo atsiliko daugiau nei puse sekundės.
Važiavimų pabaigoje trečia vieta kurį laiką tenkinosi vietos herojus Jackas Milleris. Bet australo rezultatą pagerino ir trečią bei ketvirtą startines vietas pasidalino broliai Espargaro – Polas ir Aleixas.
Šį savaitgalį vietoje Dani Pedrosos „Honda“ motociklu važiuojantis Nicky Haydenas kvalifikacijoje liko septintas.
„MotoGP“ lenktynės Australijoje prasidės 08:00 val. Lietuvos laiku.