MotoGP. Prancūzijoje pirmą kartą „pole“ iškovojo J. Lorenzo

logo 2016 Gegužės 07 d. 16:47, Yamaha
Jorge Lorenzo buvo greičiausias šiandien Le Mano (Prancūzija) trasoje vykusioje „MotoGP“ kvalifikacijoje. Nors ispanas minėtoje trasoje yra nugalėjęs keturis kartus, iki šiol nė karto lenktynių Prancūzijoje nepradėjo iš „pole“ pozicijos.
Sportininkas pirmuoju bandymų vieną trasos ratą įveikė per 1 min. 32,437 sek. Kvalifikaciniams važiavimams artėjant prie pabaigos ispanas pagerino savo paties rezultatą ir iškovojo pirmąją startinę poziciją.
Lenktynėse Jereze triumfavęs kitas „Yamaha“ lenktynininkas Valentino Rossi šį kartą nuo komandos draugo atsiliko 0,8 sek. ir kvalifikacijoje liko tik septintas.
Važiavimų pabaigoje Marcas Marquezas pagerino savo anksčiau užfiksuotą rezultatą ir iš septintos pozicijos pakilo į antrąją, tačiau nuo J. Lorenzo atsiliko 0,4 sek.
Kvalifikacijoje nuo motociklo kritęs „Ducati“ atstovas Andrea Iannone liko trečias. Italo teigimu, avarija įvyko dėl vandens pompos gedimo, po kurio skystis pateko ant galinės motociklo padangos.
Nuo motociklo kvalifikacijoje krito ir „Honda“ lenktynininkas Dani Pedrosa. Avariją ketvirtame trasos posūkyje patyręs ispanas liko vienuoliktas.
„MotoGP“ lenktynės Le Mano trasoje prasidės sekmadienį 15:00 val. Lietuvos laiku.