MotoGP. Staigmena Assene - „pole“ poziciją iškovojo J. Zarco

logo 2017 Birželio 24 d. 17:29, Yamaha Racing

Šlapioje Asseno trasoje vykusioje „MotoGP“ kvalifikacijoje staigmeną pateikė Johannas Zarco, kuris užfiksavo geriausią rezultatą tarp visų dalyvių. Čempionato naujokas iškovojo pirmąją „pole“ poziciją šių metų sezone.

Prancūzas kvalifikacijoje vieną trasos ratą įveikė per 1 min. 46,141 sek. ir įveikė tokius lenktynininkus kaip Marco Marquezas, Danilo Petrucci ir Valentino Rossi. Paskutinį kartą „Tech 3“ komandos lenktynininkas „pole“ poziciją buvo iškovojęs 2013 m. Tuomet tai padarė Calas Crutchlow.

Kvalifikacijos pabaigoje pirmavo minėtasis M. Marquezas, bet J. Zarco paskutiniuoju bandymų ispaną aplenkė vos 0,065 sek. ir iškovojo pirmą startinę poziciją.

Iki važiavimų pabaigos likus 5 minutėms pirmavo ir daugiau nei puse sekundės artimiausią varžovą lenkė D. Petrucci. Pastarojo rezultatą pagerino M. Marquezas. Bet D. Petrucci nenusileido ir įveikęs vieną ratą dar greičiau, susigrąžino prarastą poziciją.

Vis dėlto D. Petrucci turėjo susitaikyti su trečia vieta. Važiavimų pabaigoje sportininką aplenkė tiek M. Marquezas, tiek J. Zarco.

Daugiau nei puse sekundės nuo kvalifikacijos nugalėtojo atsiliko „Yamaha“ komandos lenktynininkas Valentino Rossi, kuris iškovojo ketvirtą startinę poziciją.

Geru rezultatu šį kartą negalėjo pasigirti čempionato lyderis Maverickas Vinalesas. Ispanas kvalifikacijoje greičiu pranoko Danį Pedrosą ir iškovojo tik vienuoliktą startinę poziciją.

„MotoGP“ lenktynės Asseno trasoje prasidės sekmadienį 14:00 val. Lietuvos laiku.