N. Rosbergas lenktynėse Ispanijoje iškovojo lengvą pergalę

logo 2015 Gegužės 10 d. 16:46, Daimler
Penktąjį šių metų „Formulės-1“ etapą Ispanijoje užtikrintai laimėjo „Mercedes“ komandos pilotas Nico Rosbergas. Tai buvo pirmoji vokiečio pergalė šį sezoną.
29-erių metų sportininkas, lenktynėse startavęs iš pirmosios vietos, pasiekė devintąją pergalę karjeroje.
Antras finišo liniją kirto čempionato lyderis Lewisas Hamiltonas taip pat su „Mercedes“ bolidu. Britas ilgą laiką važiavo trečioje vietoje, kai po starto poziciją prarado Sebastianui Vetteliui iš „Ferrari“.
Dėka palankesnės taktikos L. Hamiltonas aplenkė S. Vettelį, kuris lenktynes baigė trečioje vietoje.
Ketvirtą vietą užėmė Valtteri Bottas su „Williams“ bolidu, atlaikęs Kimi Raikkoneno iš „Ferrari“ spaudimą.
Šeštoje vietoje liko dar vienas „Williams“ komandos atstovas Felipe Massa, septintoje – Danielis Ricciardo („Red Bull“), aštuntoje – Romainas Grosjeanas („Lotus“).
[gallery id=1126]
Paskutiniame rate lenkimą su kontaktu pademonstravęs Carlosas Sainzas užėmė devintąją vietą, už savęs palikęs Daniilą Kvyatą iš „Red Bull“ ekipos. Tiesa, neaišku ar teisėjai nenubaus jaunojo ispano.
Šiose lenktynėse lenkimų netrūko, tačiau didesnių incidentų ar gedimų buvo išvengta. Varžybų dėl gedimų nebaigė tik du sportininkai.
Fernando Alonso turėjo problemų su „McLaren“ stabdžiais, o greičiu pasižymėjęs Pastoras Maldonado negalėjo tęsti lenktynių dėl aerodinamikos pažeidimų.
Bendroje įskaitoje lyderiu išlieka L. Hamiltonas. Jo sąskaitoje jau 111 taškų. Prie komandos draugo kiek priartėjo N. Rosbergas (91 taškas), o trečias klasifikuojasi S. Vettelis (80 taškų).
Konstruktorių Taurės įskaitoje užtikrintai pirmauja „Mercedes“ su 202 taškais.
Kitas „Formulės-1“ etapas vyks po dviejų savaičių Monake.