S. Vettelis – 2011 m. „Formulės-1“ čempionas

logo 2011 Spalio 09 d. 11:19, Red Bull/Getty Images
Užėmęs trečiąją vietą Japonijos GP lenktynėse, „Red Bull“ pilotas Sebastianas Vettelis užsitikrino šių metų „Formulės-1“ čempiono vardą, laimėdamas antrąjį sezoną iš eilės.
Vokiečio niekas nebepavys, nors iki pirmenybių pabaigos ir lapkričio galo liko dar ketverios lenktynės: Pietų Korėjoje, Indijoje, Abu Dabio ir Brazilijoje.
S. Vettelis dabar turi net 114 taškų persvarą prieš antrąją vietą užimantį Jensoną Buttoną iš „McLaren“. Net laimėjęs likusias ketverias lenktynes, britas pelnytų tik 100 taškų, ko nepakaktų net ir tuo atveju, jei vokietis nei karto nepasiektų finišo.
2011 m. „Formulės-1“ čempionatą S. Vettelis laimėjo išties įspūdingai. Per 15 jau įvykusių lenktynių „Red Bull“ lyderis net 14 kartų lipo ant apdovanojimų pakylos, 9 kartus – ant aukščiausio laiptelio po pergalės. Be to, vokietis pelnė net 12 „pole“ pozicijų.
Tik 2007 m. „Formulėje-1“ debiutavęs S. Vettelis jau yra pelnęs 19 pergalių (pagal šį rodiklį visų laikų geriausių sąrašuose jis – 13-as) ir net 27 „pole“ pozicijas (7-as sporto istorijoje).
24 m. amžiaus S. Vettelis dabar atrodo realiausias pretendentas perrašyti rekordų knygas, kuriose dabar dominuoja Michaelis Schumacheris. Vokiečių karjeros pradžios – panašios. Per pirmąsias 77 lenktynes Michaelis pelnė 20 pergalių, o Sebastianas – 19.
S. Vetteliui jau dabar priklauso ne vienas sporto rekordas. Pernai tik paskutinėse lenktynėse laimėjęs titulą sportininkas tuomet tapo jauniausiu istorijoje čempionu, o prieš tai tapo jauniausiu lenktynių ir „pole“ pozicijos laimėtoju.