S. Vettelis dėkoja „Red Bull“ ir yra pasirengęs naujam etapui

logo 2014 Lapkričio 23 d. 19:45, Getty Images
Sekmadienį Abu Dabyje Sebastianas Vettelis baigė ilgametį ir ypač sėkmingą bendradarbiavimą su „Red Bull“ komanda.
2009 metais į „Red Bull“ ekipą iš dukterinės „Toro Rosso“ komandos persikėlęs vokietis pasiekė stulbinančių rezultatų. Jis tapo jauniausiu istorijoje „Formulės-1“ čempionu, iš viso net keturis kartus laimėjęs F-1 pirmenybes.
Per ši laikotarpį S. Vettelis iškovojo 45 „Pole“ pozicijas, 39 kartus lenktynių finišą kirto pirmas, praėjusį sezoną nugvelbdamas net 13 pergalių. Nuo etapo Belgijoje sportininkas daugiau niekam neleido laimėti.
Visgi šis sezonas 27-erių pilotui nebuvo pats sėkmingiausias. S. Vettelis liko savo komandos draugo Danielio Ricciardo šešėlyje ir bendroje įskaitoje užėmė penktą vietą. Jam taip pat nepavyko nė karto laimėti etapo.
Tuo metu Abu Dabyje kartu su D. Ricciardo vokietis buvo diskvalifikuotas po kvalifikacijos važiavimų, mat „Red Bull“ bolido priekinė dalis neatitiko reglamento. Abu sportininkai lenktynes pradėjo iš techninės aptarnavimo zonos.
„Jaučiau, kad galėjau pasirodyti geriau, bet, kai užstrigau už Kevino, buvo labai sunku“, – po lenktynių, kuriose užėmė aštuntąją vietą, kalbėjo S. Vettelis. „Dėl to negaliu būti pilnai patenkintas. Kai lenktyniauji, nori finišuoti kaip įmanoma aukštesnėje pozicijoje, o šiandien tikrai tai galėjome padaryti.“
„Manau, kad paskutiniai šešeri metai buvo neįtikėtina kelionė. Akivaizdu, kad, kai pradėjome dirbti, nesitikėjome keturių pasaulio čempiono titulų asmeninėje ir komandinėse įskaitoje paeiliui.“
„Privalai pažinti žmones ir išlaikyti gerus santykius su jais ilgą laiką. Kartu išgyveni sėkmingas ir ne tokias sėkmingas dienas, iš to daug ko išmokau“, – mintimis dalijosi S. Vettelis.
„Noriu padėkoti „Red Bull“ ir komandai už viską, ką jie padarė. Aš jų pasiilgsiu. Jaučiuosi pasirengęs kitam žingsniui“, – pridūrė vokietis.
Kitąmet S. Vettelis vairuos „Ferrari“ bolidą. Su italų komanda sportininkas pasirašė trejų metų sutartį. Pirmą kartą itališką automobilį S. Vettelis išbandys tik kitų metų vasarį vyksiančiuose bandymuose.