S. Vettelis nugalėjo lenktynėse Malaizijoje!

logo 2015 Kovo 29 d. 11:44, Ferrari
Fantastišką pergalę Malaizijos „Grand Prix“ lenktynėse iškovojo bei „Mercedes“ komandos dominavimą nutraukė Sebastianas Vettelis. Tai buvo jubiliejinė 40-oji „Ferrari“ ekipos atstovo pergalė karjeroje.
Vokietis lenktynes pradėjo iš antrosios pozicijos, po starto sėkmingai už savęs išlaikęs Nico Rosbergą. Vėliau trasoje apsisuko ir žvyre užstrigo Marcusas Ericssonas, dėl kurio trasoje pasirodė saugos automobilis.
Dauguma sportininkų stengėsi tuo pasinaudoti ir stojo pasikeisti ratų. Tarp jų buvo ir abu „Mercedes“ komandos pilotai. Tuo metu S. Vettelis liko trasoje ir tapo lenktynių lyderiu.
27-erių lenktynininkas pademonstravo puikų tempą ir sugebėjo nugalėti antroje vietoje likusį Lewisą Hamiltoną.
Paskutinį kartą S. Vettelis lenktynes buvo laimėjęs Brazilijoje 2013 m. „Ferrari“ komanda pergalės taip pat laukė nuo 2013 m. Ispanijos GP etapo.
Trečias finišo liniją kirto N. Rosbergas.
Labai prastai varžybas pradėjęs kitas „Ferrari“ komandos atstovas Kimi Raikkonenas užėmė ketvirtąją vietą. Po starto suomis nukrito į 14-ą poziciją, o po to sportininkui buvo prakiurdyta galinė padanga.
Dėl to K. Raikkonenas visą ratą iš lėto važiavo link techninės aptarnavimo zonos ir, atrodė, daugiau lenktynėse nieko nebenuveiks. Visgi suomis sugebėjo lenkti vieną varžovą po kito ir iškovoti pirmuosius taškus šį sezoną.
[gallery id=1115 rand=rand]
Penktąją ir šeštąją vietas užėmė abu „Williams“ komandos atstovai. Pačioje lenktynių pabaigoje Valtteri Bottas įveikė Felipe Massą.
Septintąją bei aštuntąją pozicijas okupavo abu „Toro Rosso“ ekipos lenktynininkai: atitinkamai Maxas Verstappenas ir Carlosas Sainzas.
M. Verstappenas tapo jauniausiu visų laikų F-1 pilotu, iškovojusiu taškus. Jaunajam olandui – vos 17 metų.
Dešimtuką užbaigė „Red Bull“ ekipa – Daniilas Kvyatas ir Danielis Ricciardo.
Visgi ne visiems lenktynės buvo sėkmingos. Dėl gedimų iš varžybų pasitraukė Fernando Alonso, Jensonas Buttonas (abu „McLaren“) ir Pastoras Maldonado („Lotus“). Marcusas Ericcsonas („Sauber“) baigė lenktynes dėl klaidos.