Sezoną Abu Dabyje N. Rosbergas vainikavo trečiąja pergale iš eilės

logo 2015 Lapkričio 29 d. 16:44, Daimler
2015 m. „Formulės-1“ čempionatas Abu Dabyje baigėsi trečia iš eilės „Mercedes“ komandos atstovo Nico Rosbergo pergale.
Vokieti s lenktynėse pirmavo nuo pat starto ir iškovojo 14-ąją pergalę karjeroje.
Antras finišo liniją kirto kitas „Mercedes“ ekipos pilotas Lewisas Hamiltonas. Anksčiau laiko užsitikrinęs čempiono vardą britas pelnė 17-ąjį podiumą šį sezoną. Iš viso 30-metis sportininkas šiemet nugalėjo dešimt kartų.
Tai viena pergale mažiau nei praėjusiais metais. Beje, L. Hamiltonas pakilo į trečiąją vietą tarp visų laikų daugiausia pergalių iškovojusių pilotų sąraše (43 pergalės).
Tuo metu trečiąją vietą Yas Marina trasoje vykusiose lenktynėse pelnė „Ferrari“ komandos atstovas Kimi Raikkonenas.
Ketvirtoji vieta atiteko kitam italų ekipos pilotui Sebastianui Vetteliui. Vokietis pasinaudojo puikia sustojimų techninėje aptarnavimo zonoje taktika ir sugebėjo pakilti iš 16-osios startinės pozicijos.
Penktąją vietą užėmė visą savaitgalį greitas buvęs Sergio Perezas su „Force India“ bolidu.
Šeštas finišavo Danielis Ricciardo iš „Red Bull“ komandos, septintas – Nico Hulkenbergas („Force India“), aštuntas – Felipe Massa („Williams“).
Devintąją vietą užėmė paskutines savo lenktynes „Lotus“ gretose važiavęs Romainas Grosjeanas. Prancūzas varžybų pabaigoje aplenkė Daniilą Kvyatą iš „Red Bull“, likusį dešimtoje pozicijoje.
[gallery id=1156 rand=rand]
Pirmasis lenktynių ratas, kuriame sportininkai agresyviai atakavo vienas kitą, žadėjo intrigą, tačiau Abu Dabio GP praėjo sklandžiai ir vos vienas pilotas Pastoras Maldonado nebaigė važiavimo.
„Lotus“ ekipos narys po starto susidūrė su Fernando Alonso ir apgadino savo bolidą. Tuo metu „McLaren“ komandos atstovas buvo nubaustas teisėjų, tačiau finišą pasiekė 17-oje vietoje.
Nepasisekė ir Valtteri Bottui, kurį „Williams“ ekipa per anksti išleido po sustojimo keistis ratų. Suomis kliudė Jensoną Buttoną ir buvo nubaustas 5 sek. bauda.
Bendroje įskaitoje čempionu tapęs L. Hamiltonas surinko 381 tašką. Pernai jam buvo pavykę pelnyti kiek daugiau -384 taškus.
Antras liko N. Rosbergas su 322 taškais, o trečias – S. Vettelis (278 taškai).
Bendroje įskaitoje sau lygių vėl neturėjo „Mercedes“, kaip ir pernai tapusi čempione. Vokiečiai pelnė 660 taškų. Antra liko „Ferrari“ (401 taškas), trečia – „Williams“ (253 taškai).
Praėjusį sezoną „Ferrari“ buvo vos ketvirta.
Rytoj Yas Marina trasoje vyks „Pirelli“ bandymai.