Sustabdytose Japonijos lenktynėse pergalė atiteko L. Hamiltonui

logo 2014 Spalio 05 d. 11:05, Daimler
Dėl sudėtingų oro sąlygų bei Jules Bianchi avarijos nutrauktas Japonijos GP lenktynes laimėjo „Mercedes“ komandos pilotas Lewisas Hamiltonas. Tai jau trečioji brito pergalė iš eilės bei aštuntoji šį sezoną.
Iš viso L. Hamiltonas pasiekė 30-ąją pergalę karjeroje.
Lenktynės antrą ir paskutinį kartą buvo nutrauktos 46-ame rate. Iš pradžių pilotai varžybas pradėjo paskui saugos automobilį, o vėliau buvo parodyta raudona vėliava ir lenktynės sustabdytos. Po kurio laiko oro sąlygos pagerėjo, todėl sportininkai galėjo stoti į kovą be trukdžių.
Ilgą laiką po varžybų pratęsimo pirmavo Nico Rosbergas, vėliau lyderio poziciją užleidęs komandos draugui L. Hamiltonui.
Britas starto/finišo tiesiosios pabaigoje išorine trajektorija įveikė N. Rosbergą ir pradėjo tolti. Tuo metu pastarojo tempas smarkiai nukrito, tačiau vokiečiui pavyko išlaikyti antrąją vietą.
Trečias varžybose liko puikią formą pademonstravęs Sebastianas Vettelis iš „Red Bull“ ekipos. Vokietis lenktynes pradėjo tik 9-as, tačiau vieną po kito sėkmingai lenkė varžovus.
[gallery id=1075 rand=rand]
Ketvirtoji vieta atiteko dar vienam „Red Bull“ komandos atstovui Danieliui Ricciardo.
Penktąją poziciją užėmė įprastai puikiai taktiškai sužaidęs F-1 veteranas Jensonas Buttonas. „McLaren“ ekipos sportininkas vienas pirmųjų pasirinko tarpines lietaus padangas ir greitai pakilo į trečiąją vietą. Britas tik varžybų pabaigoje nusileido abiems „Red Bull“ pilotams.
Šeštoje bei septintoje vietose liko „Williams“ komandos atstovai: atitinkamai Valtteri Bottas ir Felipe Massa.
Aštuntą rezultatą užfiksavo Nico Hulkenbergas, vairuojantis „Force India“ bolidą. Kitas šios komandos narys Sergio Perezas liko dešimtas, o tarp jų įsiterpė devintąją vietą užėmęs Jeanas-Ericas Vergne‘as („Toro Rosso“).
Lenktynėse itin nepasisekė J. Bianchi, kuris bolido šonu trenkėsi į traktorių ir liko be sąmonės. „Marussia“ komandos pilotas buvo nugabentas į ligoninę. Pranešama, kad prancūzas buvo be sąmonės.
Japonijos GP varžybos taip pat buvo nesėkmingos „Ferrari“ ekipai, likusiai be taškų. Pačioje važiavimo pradžioje sugedo Fernando Alonso bolidas, o Kimi Raikkonenas finišavo tik 12-as.
Lenktynių anksčiau laiko taip pat nebaigė Adrianas Sutilas, atsitrenkęs į apsauginius barjerus. Būtent šalinant jo „Sauber“ bolidą, įvyko nelaimingas J. Bianchi atsitikimas.
Bendroje įskaitoje persvarą prieš komandos draugą N. Rosbergą (256 taškai) padidino L. Hamiltonas (266 taškai). Dabar juos skiria 10 taškų. Tuo metu trečioje vietoje žengia D. Ricciardo (193 taškai).
Komandinėje įskaitoje toliau tvirtai pirmauja „Mercedes“, pelniusi jau 522 taškus. Antroje vietoje klasifikuojasi „Red Bull“ (332 taškai), trečioje – „Williams“ (201 taškas).
Kitas „Formulės-1“ etapas vyks jau po savaitės naujoje Sočio trasoje Rusijoje.