WTCC. Vengrijoje pirmą kartą nugalėjo ne „Citroen“ atstovas

logo 2014 Gegužės 04 d. 21:29, FiaWTCC
Vengrijoje vykusiame trečiajame WTCC pirmenybių etape pirmą kartą šį sezoną pergalę išplėšti pavyko ne „Citroen“ komandos atstovui. Antrajame važiavime nugalėjo Gianni Morbidelli su „Chevrolet“ automobiliu.
Kvalifikacijoje tradiciškai karaliavo „Citroen“ ekipos lenktynininkai. Eilinę „pole“ iškovojo čempiono vardą ginantis Yvanas Mulleris. Antras liko pirmenybių lyderis Jose Maria Lopezas, trečias – ralio legenda Sebastienas Loebas.
Tiesa, tik buvusiam „Formulės-1“ pilotui Tiago Monteiro („Honda“), vairuojančiam ne „Citroen“ markės automobilį, pavyko kvalifikacijoje atsilikti nuo lyderio mažiau nei pusę sekundės. Tuo metu penktąją vietą užėmęs kitas buvęs F-1 pilotas Gabriele Tarquini („Honda“) atsiliko net 1.8 sek.
Pirmajame važiavime užtikrinta pergalę šventė Y. Mulleris, sėkmingai už savęs išlaikęs komandos draugą J. M. Lopezą. Tarp jų atsilikimas finiše tebuvo 1.2 sek.
Trečiąją ir ketvirtąją vietas užėmė jau minėti „Honda“ ekipos atstovai T. Monteiro bei G. Tarquini. Penktas atvažiavo Mehdi Bennani („Honda“), šeštas – Norbertas Micheliszas („Honda“).
S. Loebas po starto prarado keletą pozicijų ir iki pat lenktynių finišo aukščiau pakilti nesugebėjo. Prancūzas liko septintas.
Antrosiose lenktynėse tradiciškai buvo atlikta greičiausiųjų rokiruotė, tad praėjusio važiavimo laimėtojai startavo iš dešimtuko pabaigos.
G. Morbidelli pavyko atlaikyti T. Monteiro spaudimą ir iškovoti pirmąją pergalę šį sezoną. Tai taip pat pirmoji „Chevrolet“ pergalė šiais metais.
Trečias finišo liniją kirto Hugo Valente taip pat su „Chevrolet“ automobiliu. Ketvirtoji vieta atiteko olandui Tomui Coroneliui („Chevrolet“), praeityje išbandžiusiam ir lietuviškąją 1000 km lenktynių trasą.
Šįkart „Citroen“ atstovams sekėsi kur kas prasčiau: Y. Mulleris užėmė penktąją, J. M. Lopezas – šeštąją, o S. Loebas – tik devintąją vietas.
Čempionato įskaitoje ir toliau pirmauja J. M. Lopezas, surinkęs 115 taškų. Į antrą vietą pakilo Y. Mulleris (105 taškai), išstūmęs vieta žemiau smuktelėjusį S. Loebą (84 taškai).