A. Fabrega: „Mercedes“ padarė klaidą

A. Fabrega: „Mercedes“ padarė klaidą
logo 2022 Gegužės 18 d. 10:06, Daimler AG

Ispanijos „Formulės-1“ ekspertas Alberto Fabrega, komentuojantis lenktynes DAZN F1 kanale, dalyvavo tradicinėje tinklalaidėje „F1 Nation“ ir pasidalino savo mintimis apie sunkumus, kuriuos šiais metais patiria „Mercedes“ komanda.

Alberto Fabrega: „Esu įsitikinęs, kad ankstesniais metais, kai komandų biudžetai dar nebuvo apriboti, „Mercedes“ būdavo kur kas paprasčiau tvarkytis su problemomis. Bet jau praėjusiame sezone jiems prasidėjo sunkumai. Negalima sakyti, kad šiai komandai kiekvienais metais pavykdavo iš karto sukonstruoti patį geriausią automobilį, bet tada „Mercedes“ galėdavo greitai reaguoti į bet kokias problemas.

Tai labai stipri komanda, kurioje visi procesai būdavo puikiai suderinti, bet dabar situacija pasikeitė. Perėjimas prie naujojo techninio reglamento jiems smarkiai atsiliepė. Anksčiau tokios galingos organizacijos kaip „Ferrari“, „Red Bull“ ar „Mercedes“ galėjo lygiagrečiai dirbti ties dešimčia aerodinamikos koncepcijų, kad vėliau pasirinktų vieną, pačią perspektyviausią.

Bet dabar reikia dirbti kur kas efektyviau, gerokai tiksliau pasirinkti, kokius būtent sprendimus jūs bandysite naudodami CFD technologijas, dirbdami vėjo tunelyje ir po to panaudosite bolido konstrukcijoje.

Visiškai akivaizdu, kad „Mercedes“ kažkuriame važiuoklės kūrimo etape padarė klaidą ir dabar tai dirba visai ne taip, kaip komanda tikėjosi. O dabar, jei jūs apsiskaičiuojate, yra kur kas sunkiau ištaisyti, nes jūs turite tik vieną galimybę – negalite pasirinkti iš dešimties variantų, jūs negalite dirbti dešimčia krypčių vienu metu.

Jūs turite iš karto teisingai pasirinkti iš pirmo karto, daugiausia – iš dviejų variantų ir būtent juos išbandyti lenktynėse. Jei anksčiau jie galėdavo vienam etapui parengti tris sparno ar dugno versijas, tai dabar visai tai praeityje, todėl „Mercedes“ dar reikės laiko, kad padidintų bolido greitį iki reikiamo lygio.

Negana to, negalima atmesti, kad jiems teks atsisakyti nuo visko, ką jie rengė šiam sezonui ir pradėti ruoštis 2023 metams kur kas anksčiau nei buvo planuota šiuos metus „palaidojant“.

Beje, mes iki šiol nežinome tikrojo W13 potencialo – pati komanda irgi to nežino, kadangi jį pilnai atskleisti trukdo bolido svyravimo problema važiuojant dideliu greičiu tiesiosiose. Ir jei „Mercedes“ pavyks pažaboti šią problemą, galima tikėtis, kad jie dar sugebės pakovoti su „Ferrari“ ir „Red Bull“, bet mes kol kas šito nežinome. Pažiūrėsime...“

Mercedes-AMG Petronas Formula One Team
Komanda: Mercedes-AMG Petronas Formula One Team 2023 sezono taškai: 1
Variklis: Mercedes Važiuoklė: W13
Plačiau


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 1104
2. Ayrtons 1093
3. tevez 1089
4. berta 1069
5. master f-1 1066