A. Greenas: DAS gali suteikti kelių dešimtųjų sekundės dalių pranašumą (7)

A. Greenas: DAS gali suteikti kelių dešimtųjų sekundės dalių pranašumą
logo 2020 Kovo 05 d. 21:18, Daimler AG

Mercedes“ naudojama DAS (Dual Axis Steering) sistema gali suteikti iki kelių dešimtųjų sekundės dalių pranašumą. Tokia yra „Racing Point“ technikos direktoriaus Andrew Greeno nuomonė.

Minėtoji sistema suteikia pilotams galimybę važiuojant trasoje pakeisti priekinių bolido ratų pasvirimo kampą. Koks iš tikrųjų yra tos sistemos naudojimo tikslas kol kas žino tik „Mercedes“. Bet dauguma spėlioja, jog minėtoji sistema padeda kontroliuoti padangų temperatūrą.

„Mes pagalvojome apie tai, kur tokia sistema galėtų būti naudinga. Bet iki šiol neatlikome jokių simuliacijų“, - kalbėjo A. Greenas.

„Jei komanda gali sau leisti naudoti tokią sistemą savo boliduose, ji tikrai bus jai naudinga. Ta nauda priklausys nuo įvairiausių dalykų: naudojamų padangų, trasos konfigūracijos, įvairių bolido nustatymų. Tam tikrose trasose nauda bus labai maža. Bet kituose lenktynių žieduose ji gali siekti kelias dešimtąsias sekundės dalis.“

A. Greenas abejoja, jog „Racing Point“ naudos DAS sistemą.

„Tai rimtas projektas. Tokiai sistemai greičiausiai reiktų naujos važiuoklės. Net jei taisyklės kitais metais nesikeistų, abejoju, jog kažką panašaus galėtume naudoti šį sezoną. Žinant, kad taisyklės kitais metais keičiasi ir tokia sistema bus uždrausta, jokių šansų, kad mes tokią sistemą naudosime. Jei gali sau leisti, nors nauda ir nėra labai didelė, žinoma, kad tu tokią sistemą naudosi. Deja, bet mes negalime sau to leisti.“


Komentarai (7)
kipshas999
| 03/09 18:07 Atsakyti
Mersai saunuoliai rado buda kaip nelegalu dalyka legalizuot bent jau kuriam laikui,nieks realiai nesupranta kaip tai padaryta automatiskai ner kaip irodyt kad tai nelegalu ir... kaip ir su FIA isvadom apie ferarri motorus taip ir su DAS siaip lyg ir legalu, bet labai abejojiu kad tik tokiu paprastu paaiskinimu viskas uzsibaigs,ateis eile ir sitai sitemai,nebent mersai visa demesi sutelks pakelt skandala del ferarri motoru kad nukreipt demesi nuo ju paciu sistemos...
Rapolas Pipinis
| 03/06 22:23 Atsakyti
DAS yra sudėtingesnė sistema nei jūs galvojate.
Pamėginkite įsivaizduoti kiokios traukės turi būti sumontuotos, kad ratai neišsižegtu ir vairas nepabėgtu. Čia jums ne vairo padėtį reguliuoti jūsu pasatuose.
Balansas turi išlikti: suvedimas ir išvirtimas turi likti savo vietose po vairo padeties pakeitimo.
Mechanikai Jūs būtumėt ne kokie. Mersai prie to dirbo metus laiko. Ir vis dar niekas nežino kam ji iš tikruju reikalinga.
Senas_Kareivis
| 03/06 14:50 Atsakyti
talianas
03/06 12:03

Ot klausimas ar sunku ten kokias slankiojančias svirtis įdėti. Labai nustebčiau jei niekas to daugiau nepanaudotų.

Na reik turėti omeny kad tos "slankiojančios svirtys" patiria stiprias apkrovas ir būtų gerai kad nesubyrėtų pvz kylant į Eu Rouge ar patraukus vairą kad nenulėktų ratai :) Kaip žinia su bandymais striuka :)
bmw v8
| 03/06 14:10 Atsakyti
maxpower
03/06 13:01

Nelabai apsimoka investuot jei kitais metais bus uzdrausta

Kitais metais bus nauja važiuoklė, tai kaip ir jokio skirtumo dėl uždraudimo. Čia tik bėda, kad greitai pas juos nieks nevyksta, o šiaip tokią sistemą galima per savaitę padaryt, turint tokias inžinerines galimybes. Gal išmokti reguliuoti ir ilgiau užtruktų... Na ir homologacijos dar komplikuoja KAŽKIEK. Bet manau, kad jau bent kelios komandos daro DAS sistemą ir tik niekam nesako. Jeigu ši sistema duoda kelias dešimtasias per ratą, tai be jos niekas nepasišakos prieš MB...
maxpower
| 03/06 13:01 Atsakyti
talianas
03/06 12:03

Ot klausimas ar sunku ten kokias slankiojančias svirtis įdėti. Labai nustebčiau jei niekas to daugiau nepanaudotų.

Nelabai apsimoka investuot jei kitais metais bus uzdrausta
talianas
| 03/06 12:03 Atsakyti
Senas_Kareivis
03/06 11:24

Neina taip lengvai nukopinti kaip aero? :D

Ot klausimas ar sunku ten kokias slankiojančias svirtis įdėti. Labai nustebčiau jei niekas to daugiau nepanaudotų.
Senas_Kareivis
| 03/06 11:24 Atsakyti
Neina taip lengvai nukopinti kaip aero? :D
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas