„Andretti“ ir „Sauber“ sandoris įstrigo

„Andretti“ ir „Sauber“ sandoris įstrigo
logo Spalio 23 d. 18:24, Sauber

„Laukia įdomi diena. Ar esate pasiruošę sužinoti naujienas apie komandą?“ - toks pranešimas prieš kelias dienas pasirodė oficialiame „Andretti Autosport“ puslapyje ir beveik visi pagalvojo, kad „Andretti“ kompanija jau pasirengusi patvirtinti, jog nupirko 80 proc. „Sauber Motorsport“ kompanijos akcijų. Taip pat pradėta kalbėti, jog Valtteri Botto komandos partneriu kitais metais taps 21-erių metų amerikiečių pilotas Coltonas Herta.

Tačiau viltys nepasitvirtino, nors naujiena ir buvo pranešta: „Andretti“ bolidai, kurie kitais metais važiuos „Formulėje-E“, bus nudažyti pagrindinio rėmėjo raudonai-baltomis spalvomis.

Tačiau apie projektus „Formulėje-1“ jokių oficialių pranešimų kol kas nėra.

Sprendžiant iš kalbų Ostino trasos verslo klube, nemaža dalis ekspertų yra įsitikinę, kad sandoris tarp „Andretti“ bei „Sauber“ - reikalas beveik išspręstas, tačiau kaip rašo „Auto Motor und Sport“, šis reikalas užbuksavo.

Investuotojų, su kuriais Michaelas Andretti jau buvo neva susitaręs, atbaidė labai didelė suma, kurią reikia skubiai surinkti ir išpirkti iš švedų milijardieriaus Finno Rausingo.

Šveicarijoje įsikūrusios „Sauber Motorsport“ aktyvai yra vertinami 350 mln. eurų – tiek prašoma sumokėti už akcijas, tačiau dar prašoma papildoma bankų garantija 250 mln. eurų sumai – šie pinigai turėtų užtikrinti normalią F-1 komandos veiklą per artimiausius penkerius metus.

50 mln. eurų per metus – ta suma, kurios trūksta, kad „Alfa Romeo“ galėtų pasiekti finansiniame F-1 reglamente numatytą komandos biudžeto lygį. Manoma, kad pati komanda per metus turi apie 100 mln. eurų pajamų ir jei ji nesuras labai stambių rėmėjų, tai minėtieji 50 mln. būtų kaip „finansinė pagalvė“ komandai.

Dabartinių „Sauber“ savininkų logika yra suprantama: jie nori įsitikinti, jog komanda pateks į rimtas rankas, kuri ne tik turi ambicingų tikslų, bet ir pakankamą ekonominį pagrindą jų realizavimui.

Įdomus ir tas faktas, kad dabartiniai savininkai iš „Longbow Finance“ nepaskelbė jokios informacijos apie galimą kontrolinio akcijų paketo pardavimą jau nekalbant apie kokius nors ilgalaikius susitarimus. Tai požymis to, jog kol kas nėra apie ką kalbėti.


Komentarai (0)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas