Australijos GP: įdomioji statistika

logo 2018 Kovo 28 d. 12:48, Ferrari

Keletas įdomių statistinių faktų po Melburne pasibaigusių Australijos GP lenktynių.

Laimėjęs kvalifikaciją Melburne, Lewisas Hamiltonas iškovojo 73 „pole“ poziciją karjeroje. Britas 35 proc. apskritai praleistų lenktynių startavo iš „pole“ pozicijos.

Trasa Albert-parke – pirmoji, kurioje Hamiltonui pavyko iškovoti septynias „pole“. Rekordas pagal šį rodiklį priklauso Ayrtonui Sennai (8 „pole“ Imoloje) ir Michaleliui Schumacheriui (8 „pole“ Suzukoje).

Hamiltonas tapo pirmuoju pilotu istorijoje, kuris aštuonis kartus startavo iš pirmos eilės Australijos GP.

Kvalifikavęsis antras, Kimis Raikkonenas 40 kartą savo karjeroje startavo iš pirmos eilės.

Kvalifikavęsis penktas, Kevinas Magnussenas pasiekė geriausio rezultato „Haas“ komandai.

Kvalifikavęsis septintas, Nico Hulkenbergas tapo pirmuoju pilotu istorijoje, kuris iš septintos pozicijos startavo keturias lenktynes paeiliui.

Sebastiano Vettelio pergalė buvo 48 karjeroje ir 230-toji „Ferrari“ komandai iš 950 važiuotų „Formulės-1“ etapų.

Podiumas Melburne buvo 100-tasis Vettelio karjeroje. Vidutiniškai per visą lenktyniavimo laiką vokietis ant podiumo lipo kas antrose lenktynėse.

Vettelis nuvažiavo 199 GP etapus, pagal šį rodiklį susilygindamas su Alanu Prostu. Jis susilygins su Prostu ir pagal pergalių skaičių, jei laimės dar tris etapus.

Pirmą kartą nuo 2004 metų Melburne ant apdovanojimų pakylos užlipo abu „Ferrari“ pilotai. Tuomet tai buvo Schumacheris ir Rubensas Barrichello.

28-tame Australijos GP rate Vettelis tapo trečiuoju „Formulės-1“ lenktynininku istorijoje, kuris pirmavo lenktynėse daugiau kaip 3000 ratų. Schumacheris turi 5111 pirmavimo ratų, Hamiltonas – 3535, o Vettelis – 3030 ratų.

Pirmą kartą nuo 2015 metų Singapūro visos mašinos su „Renault“ jėgainėmis uždirbo taškus. Tuomet tai buvo dvi komandos – „Red Bull“ ir „Toro Rosso“, o dabar – trys – „Red Bull“, „McLaren“ bei „Renault“.