Australijos GP: Lenktynės

logo 2003 Kovo 09 d. 06:56, Crash.net
Įspūdingą Australijos GP, pasinaudojęs varžovų klaidomis, nugalėjo „McLaren“ pilotas Davidas Coulthardas. Antrą vietą užėmė „Williams“ atstovas Juanas Pablo Montoya, lenktynių pabaigoje atlaikęs lyderio komandos draugo Kimi Raikkoneno, kuris liko trečias, atakas.
Tik ketvirtas finišavo „Ferrari“ pilotas M.Schumacheris. Penktąją vietą užėmė „Renault“ atstovas Jarno Trulli, septintas liko jo komandos draugas Fernando Alonso, tarp jų įsiterpė „Sauber“ ekipos narys Heinzas-Haraldas Frentzenas. Aštuntas liko kitas „Williams“ pilotas Ralfas Schumacheris.
Prieš lenktynes Albert Parke stipriai palijo ir starto metu trasa buvo šlapia. Komandos buvo pasirinkusios skirtingas taktikas tiek kuro, tiek padangų atžvilgiu: pvz., „Ferrari“ lenktynes pradėjo su šlapiai, o „Jordan“ ir „Williams“ – su sausai trasai skirtomis padangomis.
K.Raikkonenas dėl neaiškių priežasčių turėjo startuoti iš techninio aptarnavimo zonos.
„Ferrari“ pilotas Michaelis Schumacheris, nugalėjęs kvalifikacijoje, lyderio poziciją išlaikė ir po starto. Jau antrajame rate sustojo D.Coulthardas – škotas pasikeitė padangas.
Penktajame rate tapo aišku, kad kitas „Ferrari“ atstovas – Rubensas Barrichello – per anksti pašoko iš savo starto pozicijos. Tačiau netrukus jis išvis pasitraukė iš lenktynių , o jo komandos draugas M.Schumacheris pasuko į techninio aptarnavimo juostą pasikeisti padangų – italų ekipos mechanikams iškilo problemų tvirtinant galinį kairį bolido ratą ir vokietis boksuose užtruko net 14,2 s. Lenktynių lyderiu tapo J.P.Montoya.
7-ajame rate dėl po R.Barrichello ir Ralpho Firmano („Jordan“) avarijų trasoje likusių nuolaužų į trasą išvažiavo saugos automobilis, 11-ame rate jis pasitraukė.
17-ame rate J.P.Montoya pirmavo daugiau nei 6 sekundėmis, tačiau į trasą dėl Marko Webberio („Jaguar“) pasitraukimo iš lenktynių vėl išvažiavo saugos automobilis. Kolumbietis pasuko į techninio aptarnaivmo juostą, kartu su juo iš paskos ten nulėkė ir jo komandos draugas Ralfas Schumacheris, kuris boksuose ne tik turėjo laukti, kol mechanikai pasiruoš jį priimti, bet ir kol šie sugebės pritaisyti jo galinį dešinį ratą. Iškart išvažiavęs į techninio aptarnavimo juostos vokietis sugebėjo apsisukti.
18-ame rate jau pirmavo K.Raikkonenas, startavęs iš techninio aptarnavimo juostos(!), antras buvo M.Schumacheris, trečias – D.Coulthardas.
25-ame rate abu BAR pilotai pasuko į techninio aptarnavimo juostą – klaida įvyko dėl prastų komunikacijų. Jensonas Buttonas turėjo ilgokai palaukti, kol jo ekipos draugui Jacquesui Villeneuve‘ui pakeis padangas ir papildys kuro atsargas.
M.Schumacheris boksuose sustojo 28-ame rate, o K.Raikkonenas – 33-iame, ir, nors pastarojo sustojimas buvo ilgesnis, suomis sugebėjo išlaikyti pirmavimą prieš vokietį. Lenktynių lyderiu vėl tapo J.P.Montoya.
38-ame rate M.Schumacheris mėgino aplenkti K.Raikkoneną, tačiau viskas baigėsi tuo, kad „Ferrari“ pilotas, norėdamas išvengti susidūrimo, turėjo nusileisti ir pasivažinėti trasos šone esančia žole. Tačiau suomis gauna pravažiavimo pro techninio aptarnavimo juostą („drive-trough“) baudą dėl greičio viršijimo boksuose! Po šios nuobaudos atlikimo kitame rate suomis nukrito į 7-ąją vietą.
44-ame rate iš trasos išlėkė M.Schumacheris ir pažeidė savo bolidą. Vokietis turėjo apsilankyti techninio aptarnavimo juostojo, kad „Ferrari“ mechanikai sutvarkytų bolidą. Tai penkiskart pasaulio čempionui atėmė galimybę nugalėti šiose lenktynėse.
47-ame rate jau atrodo, kad lenktynių nugalėtoju taps J.P.Montoya, tačiau kolumbietis išlekia iš trasos, lengvai paliečia apsauginę sieną, grįžta į trasą, tačiau praranda lyderio vietą, o kartu ir pergalę, D.Coulthardui.
Iki finišo tęsėsi kova dėl antrosios vietos – J.P.Montoya nuolat spaudė K.Raikkonenas, o prie šio artėjo M.Schumacheris. Visgi per likusius lenktynių ratus jokių pasikeitimų lenktynininkų rikiuotėje neįvyko.
Artimiausias etapas – po dviejų savaičių vyksiantis Malaizijos GP Sepange.