Australijos GP organizatoriai palankiai vertina sezono atidarymo rotaciją

Australijos GP organizatoriai palankiai vertina sezono atidarymo rotaciją
logo Birželio 22 d. 20:18, Pirelli/LAT Images

Australijos GP organizatoriai palankiai vertina idėją, kad F-1 sezonas ateityje ne visada prasidės Melburno trasoje.

Neseniai buvo paskelbta, kad australai sudarė naują 10 metų trukmės sutartį dėl „Formulės-1“ Australijos GP lenktynių rengimo iki 2035 m.

Melburne, nuo debiuto 1996 m. iki 2019 m., vyko sezono atidarymas, išskyrus 2006 m. ir 2010 m., kai pirmasis etapas buvo surengtas Bahreine. Sezonas turėjo prasidėti Australijoje ir 2020 m. bei 2021 m., tačiau koją tam pakišo Covid-19 pandemija.

Dėl Ramadano ir dėl to, kad Viktorijos vyriausybė po pandemijos apribojimų turėtų kelias papildomas savaites pasiruošimui, šiemet Australijos GP etapas buvo trečias.

Kalbama, kad pagal naują susitarimą Australijoje per ateinančius 13 metų sezonas turėtų prasidėti bent penkis kartus.

„Tai buvo tik treti metai, kai sezonas prasidėjo ne Australijoje. Ir tai įvyko dėl Ramadano. Nenorime rengti savo lenktynių per Velykų atostogas taip, kaip islamo šalys turi derintis prie savo religinės šventės Ramadano metu“, - sakė Australijos GP vadovas Andrew Westacottas.

„Visada troškome pirmųjų lenktynių, nes manau, kad pirmosios lenktynės, sezono atidarymas, nauji išdažymai, komandos ir kiti su tuo susiję dalykai yra kažkas ypatingo.“

Tais metais, kai australai nepradės naujo sezono, Australijos GP bus vienas iš pirmųjų etapų.

„Jei tai pirmos, antros ar trečios sezono lenktynės, mus tai tenkina. Pirmosios lenktynės turi privalumų ir aš jau daug metų esu jų šalininkas. Pirmi etapai turi daugiau privalumų nei varžybos, kurios rengiamos vėliau. Galima sukurti daug daugiau istorijų. Sirgaliai gali pamatyti, kas nutiko pirmuose etapuose, nesvarbu kur tai įvyks ateityje, Bahreine, Saudo Arabijoje ar kur nors kitur.“


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas