Australijos GP: šeštadienio treniruotės

logo 2018 Kovo 24 d. 07:02, Ferrari

„Ferrari“ pilotas Sebastianas Vettelis buvo greičiausias džiūstančioje Melburno, Australija, trasoje vykusiose trečiosiose F-1 treniruotėse, antroje vietoje likusį komandos draugą Kimį Raikkoneną aplenkęs daugiau nei dviem sekundėmis.

Vokietis buvo vienas iš kelių sportininkų, kuris važiavimų pabaigoje išdrįso greitąjį ratą įveikti su „slick“ tipo padangomis. Vis dėlto tokia rizika pasiteisino - sportininkas paskutinėmis sekundėmis vieną trasos ratą įveikė per 1 min. 26,067 sek. ir daugiau nei dviem sekundėmis aplenkė komandos draugą.

K. Raikkonenas ir „Sauber“ atstovas Marcusas Ericssonas buvo likę du sportininkai, kurie važiavimų pabaigoje taip pat įveikė ratus su ultraminkštosiomis padangomis. Tuo tarpu „Red Bull“ pilotas Maxas Verstappenas buvo greičiausias tarp likusiųjų, ratą įveikusių su šlapiai trasos dangai skirtomis, tarpinėmis, padangomis.

Kadangi po naktinio lietaus Melburno trasa buvo šlapia, tik praėjus 18 minučių „Renault“ pilotas Nico Hulkenbergas pirmasis užfiksavo rezultatą, kurį po akimirkos pagerino minėtasis M. Verstappenas, vieną ratą įveikęs per 1 min. 37,419 sek.

Važiavimams įpusėjus ir sąlygoms trasoje truputi pagerėjus, į pirmas dvi vietas pakilo „Mercedes“ komandos pilotai. Valtteri Bottas tuomet vieną ratą įveikė per 1 min. 34,174 sek.

Iki važiavimų pabaigos likus vos porai minučių, trasoje pasirodė pirmieji sportininkai su ultraminkštosiomis padangomis.

S. Vettelis vieną trasos ratą įveikė per 1 min. 26,067 sek. ir tuo metu daugiau nei penkiomis sekundėmis lenkė artimiausią varžovą. Skirtumas sumažėjo iki 2,4 sek., kai greičiausią savo ratą įveikė ir į antrą vietą pakilo K. Raikkonenas.

Dėl pavarų dėžės gedimo daug laiko garaže praleido „Williams“ pilotas Lance‘as Strollas. Tuo tarpu abu „Force India“ lenktynininkai Estebanas Oconas ir Sergio Perezas rezultatų neužfiksavo.