Azerbaidžane pergalę iškovojo S. Perezas

logo 2023 Balandžio 30 d. 15:40, Pexels

2023 metų Azerbaidžano GP etapą Baku trasoje laimėjo „Red Bull“ pilotas Sergio Perezas, antroje vietoje palikęs Maxą Verstappeną ir trečioje – Charlesą Leclercą su „Ferrari“.

Perezui tai buvo antroji pergalė šiame sezone ir Baku jis uždirbo 33 taškus. „Red Bull“ trečią kartą šiais metais iš keturių galimų iškovojo pergalingą dublį.

Lenktynės Azerbaidžane nepateisino tų sirgalių vilčių, kurie norėjo pamatyti neįtikėtiną trilerį. Iš esmės, vaizdingiausiu varžybų epizodu tapo Nycko de Vrieso avarija 10 rate. „AlphaTauri“ pilotas užkabino barjerą 5 posūkyje ir sustojo šeštame, todėl teisėjai į trasą išleido saugos automobilį.

Tuo momentu lenktynėse jau pirmavo „Red Bull“ sportininkai. Leclercas laimėjo startą iš „pole“, bet nieko negalėjo priešpastatyti RB19 galiai su DRS – Verstappenas įveikė monakietį pirmame 4 rato posūkyje, o Perezas pakartojo partnerio manevrą 6 rate.

Kai tik tapo akivaizdu, kad de Vrieso mašina stovi trasoje pavojingoje vietoje, Maxui iš boksų atėjo komanda važiuoti keistis padangų. Tuo tarpu Perezas ir kiti sportininkai liko trasoje ir palaikė lenktynių tempą – ir nuvažiavo keistis padangų tik kitame rate, kai nuskambėjo pranešimas apie saugos automobilio išvažiavimą.

Dėl to Verstappenas peletone atsidūrė tik 3 vietoje. Restarto metu jis surengė ataką ir antru važiavusį Leclercą aplenkė 3 posūkyje, bet pasivyti Perezo taip ir nesugebėjo iki pat finišo linijos.

Negana to, meksikietis stabiliai didino pranašumą, jam net nesutrukdė lengvas atsitrenkimas į barjerą 15 posūkyje. Prieš finišą Sergio nuo Maxo skyrė komfortiškas 4 sek. pranašumas.

Po pergalės Perezas sumažino atsilikimą nuo Verstappeno asmeninėje įskaitoje iki 6 taškų.

Leclercas pirmą kartą sezone užlipo ant podiumo, finišavęs trečioje pozicijoje (vakar jis buvo antras sprinte), o štai kitas „Ferrari“ pilotas Carlosas Sainzas nesugebėjo išlaikyti 4 pozicijos.

Tame pat restarte, kur Maxas aplenkė Charlesą, paskui jį važiavusiam ispanui teko sumažinti greitį – ir Fernando Alonso čia pat metėsi į ataką 4 posūkyje. „Aston Martin“ sportininkas pirmą kartą šiemet neužlipo ant podiumo, varžybas užbaigęs 4 vietoje po starto iš 6 pozicijos.

Dar vieną poziciją Alonso atidavė Hamiltonas – jis atliko savo sustojimą dar iki saugos automobilio ir nusirito žemyn, bet pasinaudojo George'o Russello ir Lance'o Strollo klaidomis ir lenktynes užbaigė šeštas. Kanadietis ir britas užėmė kitas dvi pozicijas finiše, beje, „Mercedes“ sportininkas pabaigoje atliko „nemokomą“ sustojimą ir uždirbo papildomą tašką už greičiausią ratą.

Devintu ir dešimtu ilgą laiką važiavo Estebanas Oconas ir Nico Hulkenbergas – abu startavo su kietosiomis padangomis ir nestojo iki lenktynių finalinių ratų. Tačiau galiausiai po jų sustojimo taškus gavo Lando Norrisas ir Yuki Tsunoda.