Azerbaidžano GP: įdomioji statistika

logo 2021 Birželio 08 d. 10:39, Sauber

Keletas įdomių statistinių faktų po Baku pasibaigusių lenktynių...

Laimėjęs kvalifikaciją Baku, Charlesas Leclercas uždirbo antrąją „pole“ šiame sezone ir devintą karjeroje – tai buvo 230-toji „pole“ „Ferrari“ komandai.

Lewisas Hamiltonas trečią kartą paeiliui kvalifikavosi antras Baku trasoje.

Maxas Verstappenas trečią kartą šiame sezone kvalifikacijoje užėmė trečią vietą – tai pati populiariausia kvalifikacijos vieta „Red Bull“ lenktynininkui šiais metais. Baku trasoje Maxas pirmą kartą startavo tarp lyderių trejetuko.

Kevirtoji Pierre'o Gasly vieta – geriausias jo rezultatas sezone ir tai buvo trečią kartą pakartotas geriausias karjeros rezultatas. Du praėjusius kartus, kai jis kvalifikavosi ketvirtas – Vokietijoje'19 („Red Bull: sudėtyje) ir Emilijoje-Romanijoje'20, lenktynės jam pasibaigdavo pasitraukimu iš varžybų.

Fernando Alonso kvalifikacijoje Baku užėmė 9 vietą – tai geriausias jo pakartotas rezultatas šiame sezone ir pirmas finalas kvalifikacijoje Baku.

Yuki Tsunoda pirmą kartą karjeroje pateko į kvalifikacijos finalą ir parodė aštuntą laiką.

Valtteri Bottas finišavo 10-tas – tai blogiausias jo rezultatas nuo Belgijos'18, kuri jis kvalifikacijoje taip pat buvo 10-tas.

Danielis Ricciardo kvalifikavosi 13-tas, antrą kartą paeiliui iškrito iš kovos antroje sesijoje ir antrą kartą paeiliui Baku trasoje.

Lance'as Strollas antrą kartą pasitraukė iš kovos antroje kvalifikacijos dalyje ir antrą kartą Baku trasoje.

Kvalifikacija Baku buvo keturis kartus sustabdyta raudonomis vėliavomis, praėjusį kartą tai buvo Vengrijoje'16, bet tada lijo lietus.

Laimėjęs Azerbaidžano GP etapą, Sergio Perezas iškovojo pirmąją pergalę „Red Bull“ komandos sudėtyje, antrą karjeroje ir trečią kartą užlipo ant podiumo Baku. Etapas dar kartą parodė savo nenuspėjamumą – penkiose varžybose šioje miesto trasoje nugalėjo penki skirtingi lenktynininkai.

Sergio startavo šeštas, Sebastianas Vettelis – 11-tas ir iš 15-kos sportininkų, kurie apskritai lipo ant podiumo Baku, net septyni startavo už pirmojo penketuko ribų.

Antroji Vettelio vieta - geriausias „Aston Martin“ rezultatas istorijoje. Vokietis 122-tą kartą užlipo ant podiumo ir pirmą kartą po Turkijos'20. Antra vieta – geriausias Sebastiano rezultatas nuo Meksikos'19.

Finišavęs trečias, Pierre'as Gasly trečia kartą karjeroje užlipo ant podiumo – jis uždirbo taškus penkiuos etapuose paeiliui.

Charlesas Leclercas trečią kartą šiame sezone finišavo 4-tas ir pakilo į 5-tąją vietą asmeninėje įskaitoje.

Lando Norrisas užbaigė lenktynes penktas, penktą kartą sezone finišavo pirmame penketuke.

Finišavęs šeštas, Fernando Alonso pasiekė geriausio rezultato šiame sezone ir geriausio po Australijos'18, kur jis lenktynes baigė 5-toje vietoje. Azerbaidžano GP buvo 250-tas etapas, kuriuose Alonso yra finišavęs.

Septinta vieta – geriausias rezultatas Yuki Tsunodos karjeroje – ir geriausias Japonijos lenktynininkams po šeštos Kamui Kobayashi vietos Abu Dabyje 2012 m.

Carlosas Sainzas finišavo 8-tas, lenktynės Baku buvo 70-tosios jo karjeroje, kuriose jis uždirbo taškų.

Danielis Ricciardo finišavo 9-tas, pirmą kartą uždirbo taškų čia po pergalės 2017 metais.

Finišavęs dešimtas, Kimis Raikkonenas uždirbo pirmąjį tašką šiame sezone.

Nutrūko ketvirta pagal ilgumą „Mercedes“ serija iš 55 lenktynių paeiliui, kuriose ši komanda gavo taškų ir tai truko nuo Didžiosios Britanijos'18,