Barselona tikisi sulaukti žiūrovų

Barselona tikisi sulaukti žiūrovų
logo Sausio 25 d. 13:27, Daimler

Šiais metais Ispanijos GP etapas Katalonijos trasoje numatytas gegužės 9 d. Naujasis autodromo prezidentas Ramonas Tremosa papasakojo apie jų kontraktą su „Liberty Media“ šiemet metams su tikimybe surengti varžybas su žiūrovais.

Ramonas Tremosa: „Mes ne tik pasiekėme, kad šiais metais Ispanijos GP toliau vyktų Barselonoje –sugebėjome apmokėti 2019 m. sąskaitas, nes turėjome skolų dėl teisinių dalykų. Dėl to pernai spalį mes gavome investicijų iš Barselonos miesto ir provincijos biudžetų, tuo stabilizuodami sudėtingą autodromo finansinę padėtį. Kartu su savo komanda aš surengiau derybas su „Liberty Media“ dėl Ispanijos GP etapo ateities.

Esame dėkingi, kad „Formulė-1“ iš karto nepareikalavo sumokėti etapo rengimo įmokos, o dolerio kursas šiais metais mums yra naudingas. Mes pasirašėme kontraktą dėl 25 mln. JAV dolerių, o pagal mūsų prognozes, „Formulės-1“ etapo surengimas duoda nuo 300 iki 350 mln. eurų pajamų: tai bilietų pardavimas, skrydžiai, nakvynės viešbučiuose, lankymasis restoranuose ir pan. Didžioji dauguma šių pinigų pasilieka Barselonoje.

Kontrakto pratęsimas – tai puikios naujienos, nes taip mes keliame susidomėjimą Katalonija ir stipriname Ispanijos GP etapo pozicijas tuo metu, kai kiti etapai atšaukiami arba perkeliami. Likti be „Formulės-1“ yra labai lengva, o susigrąžinti lenktynes yra be galo sunku, nes kitos Europos trasos, ypač Prancūzijoje ir Italijoje suinteresuotos užimti mūsų vietą.

„Formulė-1“ taip pat yra suinteresuota rengti lenktynes Ispanijoje, todėl, kad mūsų šalyje visuomet būdavo geras lankomumas – tai vienos populiariausių varžybų tvarkaraštyje. Į etapą atvažiuoja ne tik vietos sirgaliai, bilietai parduodami visada gerai. Šiemet mes negalėsime priimti žiemos bandymų, bet tai – pandemijos pasekmės.

Kol kas nežinome, ar pavyks mums surengti lenktynes su žiūrovais. Galime pakviesti 20 000, 50 000 ar 100 000 sirgalių arba visai nieko. Daug kas priklausys nuo situacijos su vakcina ir greitųjų testų efektyvumo. Turime praėjusių metų „MotoGP“ patirtį, kuriame dalyvavo 3000 žmonių: žurnalistai, mechanikai ir kitas personalas. Jie tada turėjo atlikti COVID-19 testą likus 2 dienoms iki varžybų. Per visą lenktynių savaitgalį niekas neužsikrėtė koronavirusu.

Mes svarstome įvairius scenarijus, jei bus susirgimų protrūkis per Velykas, tai surengti etapą su žiūrovais bus problematiška. Bet jei susirgimų skaičius mažės tiek,  kiek yra prognozuojama, tai situacija turėtų būti normali“.


Komentarai (0)
×

TOP naujienos