BBC: visa tiesa apie B. Ecclestone‘ą (13)

BBC: visa tiesa apie B. Ecclestone‘ą
logo 2014 Gegužės 06 d. 07:00, Force India
Savaitgalį BBC televizijos kanalas visą savo laidos „Panorama“ turinį paskyrė Bernie Ecclestone‘o teisminiams ginčams, į kuriuos jis įsivėlė baigiantis labai sėkmingai karjerai „Formulėje-1“.
Beveik 40 metų jis vienas valdė visas F-1 komercines teises ir kontroliavo jos ekonomiką, tai leido jam uždirbti milijardus dolerių.
BBC žurnalistus visų pirma domino aplinkybės, dėl kurių britų milijardierius pakliuvo į teisėsaugos akiratį, kokiomis sąlygomis jis įkūrė šimtus ofšorinių holdingų ir tinklų, per kurių buvo „praplauti“ milijardai ir išvengta įspūdingų sumų mokesčių.
Suprantama, kad klausimų laidoje buvo kur kas daugiau nei atsakymų. Galbūt todėl, kad nei pats B. Ecclestone‘as, nei kiti atsakingi F-1 pareigūnai nesutiko bendrauti su žurnalistais. Negana to, kaip teigia laidos kūrėjai, B. Ecclestone‘ui priklausanti kompanija, valdanti F-1 lenktynių video medžiagos autorines teises, nedavė BBC leidimo parodyti bet kokius F-1 lenktynių kadrus.
Vieninteliu, kuris sutiko duoti interviu, tapo buvęs F-1 pilotas Eddie Irvine‘as, kuris šiuo metu sėkmingai prekiauja nekilnojamuoju turtu ir yra vienas iš turtingiausių Šiaurės Airijos žmonių. BBC TV grupė dėl šio interviu turėjo vykti į Bahamus, kur viena sala priklauso E. Irvine‘ui.
„Vienokiu ar kitokiu būdu galima pasakyti, kad aš smarkiai praturėjau būtent B. Ecclestone‘o dėka, – sakė buvęs pilotas. – Savo laiku „Formulei-1“ buvo reikalingas žmogus, kuris išsibarsčiusią infrastruktūrą sugebėtų surinkti į vieną kamuolį, jai reikėjo savotiško tvarkytojo, tiksliau sakant, tikro šeimininko. Bernie pajautė tokią galimybę ir ja pasinaudojo. Kažkokia prasme, jis tiesiog pasisavino „Formulės-1“ lenktynes. O komandos 1995 m. tiesiog pramiegojo momentą, kai B. Ecclestone‘as sau pasiskyrė visas F-1 TV transliacijų autorines teises“.
BBC laidoje buvo tvirtinama, kad po to, kai Bernie užvaldė visas komercines TV transliacijų teises ir komandos neteko galimybės iš to uždirbti, jis transliacijų teises per ofšorinę kompaniją „Petara“ perdavė savo buvusiai žmonai Slavikai, o pastaroji autorines teises perdavė šeimos fondui „Bambino Holding“, kuris registruotas mokesčių rojuje Lichtenšteine. Kadangi pagrindinės F-1 čempionato pajamos būdavo gaunamos iš ofšorinių įmonių, kurioms B. Ecclestone‘as neva jokios įtakos neturėjo, jis nuo mokesčių inspekcijos paslėpė milžiniškas sumas. Laidoje kalbinti finansų ekspertai sakė, kad visas nešvarias pinigų judėjimo schemas reikia nuodugniai ištirti.
Būtent panašiais reikalais šiuo metu ir užsiima Miuncheno teismas, mat kyšio davimo schemoje, kurioje įsipainiojo B. Ecclestne‘as, vienu pagrindinių „veikėjų“ yra jau minėtasis fondas „Bambino“. Jei bus įrodyta, kad F-1 komercinių teisių valdytojas papirko buvusį „BaernLB“ banko darbuotoją Gerhardą Gribkowsky, jam gresia ilgi kalėjimo metai, nors viską B. Ecclestone‘as neigia.
Kai E. Irvine‘o paklausė, ar jam gaila B. Ecclestone‘o, airis atsakė, kad ne, mat „Bernie žinojo, ką daro“. Daugelis ekspertų, dalyvavusių BBC laidoje, tvirtino, kad ir šį kartą F-1 valdytojas iš balos išlips sausas, kaip tai buvo šimtus kartų. „Bus labai keista, jei B. Ecclestone‘as neras išeities iš šios painios situacijos, – sakė vienas iš ekspertų. – Jis ne tik nesės į kalėjimą, bet ir nepraras F-1 valdymo teisių.“
Tuo tarpu praėjusią savaitę britų milijardierius mynė Miuncheno teismo slenksčius, įvyko antrasis kyšininkavimo bylos nagrinėjimo posėdis. B. Ecclestone‘o advokatai gynybą grindžia tuo, kad G. Gribkowsky išmokėti 44 mln. JAV dolerių buvo ne kyšis, o užmokestis už tylėjimą, kadangi buvęs bankininkas šantažavo Bernie, teigdamas, kad jei jam nesumokės, jis pasidalins informacija su mokesčių inspekcija apie nešvarius F-1 komercinių teisių valdytojo sandorius.
Šįkart Bernie advokatai pakeitė taktiką, nordami įrodyti, kad G. Gribkowsky negalima prilyginti valstybės pareigūnui, nes pastarasis, dirbdamas „BaernLB“ banke, užsiiminėjo „Formulės-1“ akcijų pardavimu vokiečių bankui, o tai buvo grynai komercinė veikla.
„Kai jūs stovite Šanchajaus trasos kelkraštyje, jūs nevykdote jokios valstybinės veiklos, – „Reuters“ agentūra cituoja vieną iš advokatų. Tokiu būdu G. Gribkowsky reikia laikyti paprasčiausiu verslininku. Mat Vokietijos įstatymai ypatingai skaudžiai traktuoja kyšio davimą pareigūnui ir kur kas lengvesnių pasekmių galima tikėtis davus kyšį paprasčiausiam verslininkui.
Gegužės 9 d. teisme parodymus duos G. Gribkowsky, kuris šiuo metu 8,5 metų yra pasodintas į kalėjimą už prarastą pasitikėjimą bei mokesčių vengimą.

Komentarai (13)


malcov
| 2014 Gegužės 07 d. 01:07
Paskutine pastraipa pavaryta tokiu tipu kaip kokiam balsas.lt apie salciute. . . Galit smerkt, bet protingas gyvate Bernis,beto idomu ar del meiles Berniui ta ilgakoje su juo buna.:D
deivec
| 2014 Gegužės 06 d. 22:11
„Bild“, Bernie per teismo pertrauką kartu su žmona kukliai stovėjo eilėje teismo bufete. Milijardierius užsisakė mėlynių keksą, espresso kavą ir skardinę kolos, už tai sumokėjo 14,35 eurų.

visai dakatilis....

dieve mano ne vienos zinutes....apie technines naujoves...pristatytas komandu....

svarbu kaip bernis stovejo...kiek jam ryte stovejo ir koki keksiuka nusipirko

apsishikit su savo tokiais naujienu portalais....

kazkokiems mazvaikiams o ne tikriems gerbejams sis puslapis
Arnius
| 2014 Gegužės 06 d. 16:21
gali nekesti jo ar panasiai,bet senis vertas pagarbos,taip prasisukti ir greiciausiai issisukti...
Digulis
| 2014 Gegužės 06 d. 15:51
Nu paskutine pastraipa tai zudike :DDDD. As tai adminu vietoje buciau tokios lempos net nevertes
dailiux
| 2014 Gegužės 06 d. 15:06
Na teko matyti tą laidą, bet ten nelabai kas naujo paaiškėjo. O šiaip įdomu, kaip viskas baigsis, nes teismas Britanijoje lyg ir sukūrė tam tikrą teisinę praktiką, bet Vokietijos teismas atrodo šališkas, norintis nuteisti Bernį, taigi tikrai įdomus procesas laukia ...
obivan
| 2014 Gegužės 06 d. 15:03
kam ta paskutine *** pastraipa
ghia
| 2014 Gegužės 06 d. 14:02
Va taip...Bet si foto matyt populiariausia.
žiūrovas f-1
| 2014 Gegužės 06 d. 13:22
"nordami" - "norėdami" :) Eddie Irvine‘as - vienas iš turtingiausių Šiaurės Airijos žmonių? Teisingai sako Edis, rado proga Bernis 1995 pasiimti F-1 TV transliacijų autorines teises, kai tai galejo padaryti pacios F-1 ekipos, ar kas nors kitas. Laikui begant itaka jo F-1 vis didejo, o jo zodis F-1 tapo vis svarbesnis.
weegiz
| 2014 Gegužės 06 d. 12:40
mokestis uz tylejima, kad nepaviesintu nesvariu sanderiu? - nu tai vien tai, kad sumokejo, de facto rodo, kad nesvarus sanderiai buvo. nebutu ko slepti - i policija, va, santazuoja, taip ir taip, toks ir toks ir "delo s koncom".
Arturasbab
| 2014 Gegužės 06 d. 11:11
Uz tai ir reikia gerbti Berni, padare visus.
Bet dabar jau laikas kitam atejo.
×

F-1.lt pulsas