Belgijos GP: įdomioji statistika

logo 2017 Rugpjūčio 28 d. 16:55, Pirelli/LAT Images

Keletas įdomių statistinių faktų po pasibaigusio Belgijos GP etapo.

Laimėjęs kvalifikaciją Belgijoje, Lewisas Hamiltonas iškovojo 7 „pole“ poziciją sezone ir 68 per visą karjerą, tuo pakartodamas Michaelio Schumacherio rekordą.

Vidutinis greitis greitajame kvalifikacijos rate Spa (245, 867 km/val.) pasirodę esąs didesnis nei buvęs didžiausias greitis, kurį Jackie Stewartas parodė 1970 metais, dar senosios konfigūracijos trasoje (244, 038 km/val.).

Lewisas Hamiltonas tapo pirmuoju pilotu pasaulyje, septynis kartus startavęs iš pirmosios eilės Spa trasoje.

„Mercedes“ tapo pirmąja komanda istorijoje, Spa iškovojusi penkias „pole“ pozicijas paeiliui (2013-2017 m).

Kvalifikacijoje užėmęs antrą vietą, Sebastianas Vettelis sugrąžino „Ferrari“ į pirmąją starto eilę Spa po 2008 metų, kai Felipe Massa kvalifikavosi antras.

Laimėjęs Spa, Hamiltonas iškovojo penktąją pergalę sezone ir 58 savo karjeroje. Spa Lewisas 200 kartą startavo GP etape, paskutiniai 90 startų – „Mercedes“ ekipos sudėtyje.

Podiumas Spa tapo šeštuoju Hamiltono karjeroje – tiek pat podiumų Spa turi Ayrtonas Senna. Alenas Prostas turi 7 podiumus Spa, Michaelis Schumacheris – devynis.

Finišavęs antras, Sebastianas Vettelis 95 kartą per karjerą užlipo ant podiumo. Tik dviejų podiumų reikia vokiečiui, kad pagal šį rodiklį jis pasivytų Fernando Alonso. Podiumas Spa tapo devintu šiame sezone – niekas taip dažniai šiemet nefinišuodavo pirmame trejetuke.

Pradėjęs pirmauti lenktynėse 13 rate, Vettelis pirmavo 86 lenktynėse per karjerą – tiek pat lenktynėse yra pirmavęs Ayrtonas Senna.

Geriausias Spa ratas tapo 30 Sebastiano karjeroje, jis pagal šį rodiklį susilygino su Nigelu Mansellu penktoje šio reitingo vietoje.

Finišavęs trečias, Danielis Ricciardo 24 kartą pakilo ant podiumo ir šiame reitinge užima 39 poziciją.

Podiumas Spa tapo šeštuoju Ricciardo šiais metais, lygiai tiek pat lenktynių nebaigė jo komandos kolega Maxas Verstappenas. Įdomu tai, kad visi šeši pasitraukimai iš lenktynių Verstappenui įvyko pirmuose 12 varžybų ratų.

Finišavęs septintas, Romainas Grosjeanas iškovojo komandai šešis taškus – dabar jų „Haas“ komanda turi 35 – šešiais daugiau nei per visą praėjusį sezoną.

Pabaigęs lenktynes dešimtas, Carlosas Sainzas pirmą kartą per karjerą finišavo Spa.

Į prizinį dešimtuką Spa pateko aštuonių skirtingų komandų pilotai – daugiau jų buvo tik Baku, kur taškus uždirbo visi, išskyrus „Renault“.