Bernie Ecclestone‘o byla uždaryta (15)

Bernie Ecclestone‘o byla uždaryta
logo 2014 Rugpjūčio 05 d. 18:03, Red Bull/Getty Images
Miuncheno teismas sutiko nutraukti baudžiamąją bylą prieš Bernie Ecclestone‘ą, kuris buvo kaltinamas kyšininkavimu. Byla nutraukta mainais į 100 mln. JAV dolerių kompensacijos išmokėjimą.

Jau rašėme, kad praėjusią savaitę Miuncheno prokuratūra priėmė Bernie Ecclestone‘o advokatų siūlymą išmokėti piniginę kompensaciją, o dabar galutinį žodį tarė teismas. Tokiu būdu B. Ecclestone‘as yra atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės ir gali toliau tęsti vadovavimą „Formulei-1“. Kaip teigia BBC, toks teismo sprendimas reiškia, kad B. Ecclestone‘as oficialiai yra nekaltas. Tačiau iš kitos pusės, BBC teigimu, klausimas dėl jo teistumo lieka atviras.
Jei F-1 komercinių teisių valdytojas būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, jam grėsė kalėjimas iki 10 metų už kyšio davimą Vokietijos pareigūnui. Tokiu asmeniu formaliai buvo laikomas Gerhardas Gribkowsky, buvęs aukštas vokiečių banko „BaernLB“ vadybininkas, kuriam Bernie 2006 m. sumokėjo 44 mln. dolerių. Pagal Miuncheno prokuratūros versiją, minėti pinigai buvo kyšis už tai, kad „Formulės-1“ akcijos, kurias pardavinėjo Bavarijos bankas, atitektų „CVC Capital Partners“ investiciniam fonui. Nes tik tai garantavo, kad B. Ecclestone‘as galės toliau vadovauti „Formulės-1“ čempionatui.
G. Gribkowsky 2012 m. vasarą buvo nuteistas 8,5 metų kalėjimo už kyšio ėmimą. Beje, Bernie nuolat tvirtino, kad buvęs bankininkas nuolat jį šantažavo, grasindamas britų mokesčių inspekcijai perduoti duomenis, neva B. Ecclestone‘as slepia mokesčius biudžetui.
Tai, kaip pasibaigė F-1 vadovo byla, nėra įprasta Vokietijos teisminėje praktikoje, nors įstatymai ir leidžia neteisminę bylų pabaigą. Kaip rašo vokiečių žurnalo „Spiegel“ interneto svetainė, vadinamasis „paragrafas 153a“, dažniausiai yra netaikomas ekonominiams nusikaltimams, tačiau, antra vertus, viską lemia pačio teismo sprendimas. Antrasis nestandartinis momentas yra tas, kad dažniausiai finansiniai sandoriai su teisėsauga įvyksta dar prieš prasidedant teismo procesui, tuo tarpu kai B. Eclestone‘o byla pradėta balandžio mėnesį. Buvusi Vokietijos teisingumo ministrė Sabine Leutousser-Schnarenberger šios bylos nutraukimą pavadino „įsiskaudėjusiu nesusipratimu“.
Tačiau Miuncheno teismo sprendimas yra „galutinis ir neskundžiamas“. Iki rugpjūčio 12 d. B. Ecclestone‘as privalo į Vokietijos federalinės finansų ministerijos sąskaitą pervesti 100 mln. dolerių.

Komentarai (15)


stunda
| 2014 Rugpjūčio 07 d. 18:57
Tie, kurie mano, kad jis sumokejo kysi uz tai, kad neteistu uz kysio davima turbut mano, kad mokedami bauda uz ATPK pazeidima jie irgi duoda kysi :/ Yra toks dalykas kaip "settlement", kai susitaria be teismo del kazkokios kompensacijos. Jei tenkina abi puses, tai kodel ne? Kaltintojams gerai, nes jeigu pralaimetu teisma liktu nieko nepese, kaltinamajam gerai, nes jeigu pralaimetu teisma turetu sumoketi daug daugiau. Nei tas nei tas nenorejo rizikuoti ir viskas.
e.valdas
| 2014 Rugpjūčio 06 d. 19:37
na negerai, bet yra kaip yra, bet ir gerai, o tai velnias zino kas butu pakeite ji :) ir siaip jauciu, kad jo pasigailejo, nenori, kad mirtu kalejime :D
Jinxas
| 2014 Rugpjūčio 06 d. 18:16
Senas, pra ir pir dyla >:|
goGOgo
| 2014 Rugpjūčio 06 d. 13:14
apgailetina.
Gedislt
| 2014 Rugpjūčio 06 d. 06:22
geriausias ir tiksliausias komentaras>Kornholio:
Dave kysi kad neteistu uz kysininkavima :D
mafaz
| 2014 Rugpjūčio 06 d. 02:19
zmogui kysio negalima duot :) o teismui kad neteistu tai kysis suais :)
Xtremez
| 2014 Rugpjūčio 05 d. 23:26
Gerai kad Bernis liko, o tai (ne)ziuretume mes visi dabar i F1, nes joje butu taip pat idomu kaip GP2 kurio mes visi (ne)ziurim.
yla
| 2014 Rugpjūčio 05 d. 21:56
Turi pinigų? .....esi nekaltas.
ZaZiuS
| 2014 Rugpjūčio 05 d. 20:24
Būtų paprastas žmogelis davęs kelių dešimčių kyšį iš kalėjmo neišeitų, dabar davė 44 mln. užsidirbo bent 0,5 mlrd., grąžino 100 mln. - kaltinimų nėra, o pelnas yra :D
Ayrtons
| 2014 Rugpjūčio 05 d. 19:40
Visiem gerai.
×